Gençlik Kur'an ahlakına muhtaç

Gençlik Kur'an ahlakına muhtaç.15043
  • Giriş : 03.11.2008 / 15:08:00

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Üniversite Komisyonu'nun düzenlediği üniversiteye ilk adım seminer alanında uzman eğitimcilerin katılımlarıyla Kuzuluk kaplıca tesislerinde gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Programa AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, AGD Üniversite Komisyonu Başkanı Salih Turhan, AGD Kocaeli Şube Başkanı Yahya Bilgin, şube üniversite Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

Programın açılışında konuşan AGD Kocaeli Şube Başkanı Yahya Bilgin, birçok üniversite öğrencisinin geleceğe yönelik hiçbir düşüncesinin bulunmadığını belirterek, gençliğin yeniden özüne dönebilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Programda konuşan AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, gençliğin milli ve manevi değerlerine bağlı bir şekilde yetişmesi için gayret ettiklerini belirterek, amaçlarının gençleri yaratılış gayesinin farkında olan, mukaddesatına saygılı birer fert olarak yetiştirmek olduğunu kaydetti. Gençliğin büyük bir kültürel ve manevi tahribatla karşı karşıya bulunduğunu ifade eden Tongüç, tv, müzik, sinema ve spor ile gençlerin zihinlerinin iğdiş edildiğini söyledi. Gençliğin ahlaki ve manevi tahribata karşı Kur'an ahlakıyla ahlaklanması gerektiğini ifade eden Tongüç, "Kalbinde Allah korkusu taşıyan ve kendisinden hesap sorulacağı inancıyla yaşayan bir insandan kimseye zerre zarar gelmez. "şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Eğitimciler Necip Katırağı, Muhittin Yıldırım ve Doç. Dr Mete Gündoğan üniversiteli öğrencileri çeşitli konularda seminer verdiler. Program, üniversite komisyon divanıyla son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*