Gençlik yıllarınıza dönmek ister misiniz?

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Lokal anesteziyle cildin alt kısmına yerleştirilen ipliklerle yüz germe işlemi olan 'Happy Lift' 40 dakika gibi kısa bir sürede uygulanıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Günümüzde hızlı gelişen yöntemler sayesinde daha genç ve güzel görünmek mümkün. Bunlardan biri olan 'Happy Lift' Canlandırıcı' da deride herhangi bir yara izi bırakmadan, hızlı ve yumuşak bir teknikle gerçekleştirilen ve yüz gerdirme işlemi olarak tanımlanıyor. Uygulamadan sonra, hiçbir acı ve Ağrı hissetmeksizin birkaç yıl önceki genç yüzüne kavuşan kişilerin, düzgün ve sağlıklı bir yaşam düzeni sürdürmesi çok önemli. Çünkü uygulamanın etkisi, ancak bu koşullarla 2-3 yıl sürüyor. Erlamer Estetik ve Güzellik Merkezi'nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Erçin Özüntürk , yöntemin özellikle klasik cerrahi yöntemlerden kaçınanlar için bir çözüm olduğuna değinerek, uygulamayı anlatıyor.

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?
Yöntemİn etkisi 2-3 yıl sürer. Uygulamadan sonra, kişinin, evde kalarak iyileşme süresini atlatması gerekmez. Ancak operasyonu takip eden birkaç gün uygulama yapılan bölgelerde, gerginlik oluşturulmaması ve baskı yapılmaması çok önemlidir. 3-4 gün boyunca, omuzların yüksek tutulması için özellikle başın altında iki veya üç yastıkla uyunması ya da boyun yastığı kullanılması önerilir. Bu dönemde yüz temizliği ve makyaj uygulaması, çok nazik bir şekilde ve yumuşak hareketlerle yapılmalıdır. Kişi, 15-20 günde aşamalı olarak günlük işlerine dönebilir, 35-40 gün sonra da daha ciddi faaliyetleri yapabilir.

Uygulama nasıl yapılır?
İpler çok ince bir iğne ile, lokal anestezi uygulanarak, steril ortamda derialtı yağ dokusuna yerleştirilir. İp, iğnenin diğer tarafından çıkana kadar, iğne içeri yerleştirilir ve daha sonra ip derinin altında kalacak şekilde iğne çekilerek çıkarılır. Dışta kalan ip uçları kesilerek, deri içine gömülür. İplerin uygulandığı bölgede, hafif şişkinlikler ya da morluklar oluşabilir. Bunlar 1-2 günde geçer.

Yüz ifadesini değiştirmiyor
Çözülebilir ve canlandırıcı özellikteki bu yöntem, insan dokularında uzun süre kalması için özel bir teknoloji ve işlemle geliştirilmiş, polilatit ve kaprolakton'dan yapılmış olan ipler ile uygulanıyor. Yerleştirilmesi çok kolay ve hızlı olan iplerin her iki yarısının orta noktasına yakın yaslanmış kancalar bulunuyor.

İPLER KAYBOLUYOR
Küçük çift yönlü bu dişli yapılar sayesinde ipler derinin altına yerleştirildiğinde, dişli yapılar, yumuşak dokular için sabit ve uzun süreli yerleşimlerini sağlayan bir destek yapı görevi görüyor. Bu ipler, yerleştirildikten sonra 8-12 ay içerisinde kayboluyor. Yüz derisinin yaşlanmasını geciktiren ve canlandırıcı etkisiyle genç bir görünüme kavuşmanızı sağlayan bu yöntemin avantajı deride yara izleri bırakmaması, yüz ifadesini değiştirmemesi...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious