Genel Başkan adayı Haluk Koç'tan CHP'ye özeleştiri

Genel Başkan adayı Haluk Koç'tan CHP'ye özeleştiri.7267
  • Giriş : 01.03.2008 / 16:15:00
  • Güncelleme : 01.03.2008 / 16:22:23

Koç, ''CHP olarak tek başına kaldık. Herkes bize küs. Hiçbir sivil toplum örgütü bizim yanımızda değil'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Haluk Koç, Kırıkkale ve Çorum'da temaslarda bulundu, partililerle toplantılar yaptı.

Parti Meclisi Üyesi Ali Kemal Kumkumoğlu ve bazı eski milletvekilleriyle Kırıkkale'ye gelen Koç, CHP İl Başkanlığında partililerle sohbet etti.

CHP'nin bugünkü politikaları ile oy kaybetmeye devam edeceğini öne süren Koç, ''CHP'de bir yönetim anlayışı değişikliğinin gerekli olduğunun altını çiziyoruz, bunu anlatıyoruz, CHP'nin güçlenmesinin Türkiye'nin yararına olduğunu ifade ediyorum'' dedi.

Haluk Koç, partinin genel başkanı olmak için adaylığını 5,5 ay önce açıkladığını belirterek, ''Kendimi tatmin etmek için aday olmadım. Parti içinde geniş bir tabanın desteğiyle buradayım'' dedi.

Koç, Kırıkkale'deki temaslarının ardından Çorum'a hareket etti. Parti meclis üyeleri ile birlikte 2 günlük ziyaretlerde bulunmak için Çorum'a gelen Koç, Sungurlu ilçe teşkilatınında partililerle toplantı yaptı. Burada partililere hitaben yaptığı konuşmada, Genel Başkan Deniz Baykal'ın başarısı için büyük emek harcadıklarını ifade eden Koç, şöyle konuştu:

''Daha başarılı olmak için tepeden bir rüzgar esmesi gerekir. Bize artık yol açsınlar. Bir heyecan versinler. Öncelikle parti içindeki demokrasiyi oluşturmalıyız. Bütün adayları partili olarak siz belirlemelisiniz. Seçimle gelen seçimle gitmeli. Önemli noktalara adaylar ön seçimle gelmeli'' dedi.

Koç, CHP'nin muhalefetinin yeterli olmadığını savunarak, şunları kaydetti:

''Salı gününden salı gününe televizyonda konuşarak muhalefet olmaz. Mecliste oturarak olmuyor bazı şeyler. Halkın içine girilmeli. Halkı bilinçlendirmek gerek. Tayyip bey konuşmasında 3 dakika Baykal'a, 2 dakika Bahçeli'ye vuruyor, bir hafta rahat. CHP olarak tek başına kaldık. Herkes bize küs. Hiç bir sivil toplum örgütü bizim yanımızda değil.''

Haluk Koç ve beraberindekiler daha sonra Alaca ilçesine geçtiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious