Genel Merkez hiçbir adayı desteklemiyor

Genel Merkez hiçbir adayı desteklemiyor.17302
  • Giriş : 23.06.2009 / 22:38:00

Mersin Ak Parti Yenişehir ilçe başkanı Lütfi Parıltı yaptığı açıklamada."Genel merkez hiçbir adayı desteklemiyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün Fatih Kısa'nın adaylık açıklamasından sonra Mersin AK Parti'de il kongresine heyecan geldi.

Abdullah Altın'ında adaylığını açıklayacağı duyulduktan sonra, ilçe başkanları ve il delegeleri iki aday arasında tercih yapmak zorunda kalacaklar.

Başından bu yana Fatih Kısa'yı desteklemeyen ve Abdullah Altın'ın adaylığını destekleyen Yenişehir ilçe başkanı Lütfi Parıltı şunları söyledi.

Genel merkezimiz hiçbir aday üzerinde ittifak yapmadı. Sağda solda dile getirilen bu tür haberler gerçek dışıdır.Genel merkezimiz Mersin'de demokratik bir yarışı öngörmüştür.

Bu bakımdan ilçe başkanları ve delege arkadaşlarımız, adayların kimlikleri ve kişiliklerine göre hareket edip, özgürce tercih yapacaklardır” dedi.

Parıltı Fatih Kısa'nın adaylık açıkladığı toplantıya katılan ilçe başkanlarının, illa Kısa'ya oy verecekleri yolunda bir anlayışın olmaması gerektiğini de dile getirdi.

Öte yandan aynı toplantıya sadece kendisinin değil, Erdemli ve Mezitli ilçe başkanlarının da katılmadığını dile getiren Parıltı,”28 Haziran Pazar günü partimiz kendine yakışan demokratik bir kongre yapacaktır. Ben inanıyorum ki il delegelerimiz en doğrusunu yapacaktır” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*