Genel Müdür Mehmet Atalay'ın mecliste yaptığı gaf!

Genel Müdür Mehmet Atalay'ın mecliste yaptığı gaf!.7334
  • Giriş : 20.06.2008 / 04:58:00
  • Güncelleme : 20.06.2008 / 00:07:30

AOÇ arazilerinin klüplere dağıtılmasına itiraz geldi. Genel Müdür Atalay, ağzındaki baklayı çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın meclis’te yaptığı gaf; milletvekillerini şaşkına çevirdi. Atalay, Atatürk’ün mirası Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne devredilmesine olanak tanıyan yasanın komisyon görüşmelerinde itirazlar gelince, ağzından baklayı kaçırdı.

ANAYASA MAHKEMESİ ÜYESİYLE HALLETTİK

Bakanlığı adına komisyonda bulunan Orman Genel Müdürlüğü, Müdür Yardımcısı Kemal Kara, Anayasa Mahkemesi’nin daha önce bu yönde bir düzenlemeyi iptal ettiği gerekçesiyle karşı çıktı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise, “Anayasa Mahkemesi’nin spordan sorumlu üyesiyle konuşup bu işi hallettik” demesi, komisyonda bulunanları şaşırttı. Milletvekilleri birbirlerine ‘Anayasa Mahkemesi’nin spordan sorumlu üyesinin kim olduğunu” sordular. Perde arkasında bilgi alan milletvekilleri Atalay’ın, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’ü kastettiği ve Paksüt’ün Futbol oynamayı ve izlemeyi sevdiği için spordan sorumlu üye olarak adlandırıldığı belirtildi. Ancak Paksüt’ün, atalay tarafından nasıl ikna edildiği anlaşılamadı.

AKP'LİLER DE KARŞI ÇIKTI

TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda ele alınan ve Atatürk Orman Çiftliğinin 49 yıllığına bedelsiz olarak Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne devredilmesini öngören yasa teklifi alt komisyona havale edildi. Ancak görüşmeler sırasında sık sık tartışmalar da yaşandı. AKP’li eski Tarım Bakanı Sami Güçlü’nün yasaya itiraz etmesi AKP’lileri de şaşırttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious