Genelev yapımı halkı kızdırdı

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Mahallelerine genelev yapılmasını istemeyen vatandaşlar, Salihli Belediye Başkanı Okay'ı protesto ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Salihli Belediye Meclisi'nin eylül ayı olağan toplantısında hareketli saatler yaşandı. Meclis 5 Eylül Salihli'nin kurtuluşu etkinlikleri dolayısıyla oturumu 6 Eylül Çarşamba gününe erteledi. Son günlerde yaşanan genelevi krizinin toplantıda görüşüleceğini duyan Atatürk Mahallesi sakinleri, belediye binası önüne giderek konunun görüşülmesini beklerken yarına ertelendiğini öğrenince bir an önce görüşülüp iptal edilmesi için gereğinin yapılmasını istedi.

10 dakikalık bir görüşmenin ardından yarına ertelenen oturumdan meclis üyelerinin çıktığını gören mahalle sakinleri, "Başkan dışarı, sana oy veren ellerimiz kırılsın, seni bunun için mi seçtik?" şeklinde slogan atarak belediye başkanı Mustafa Uğur Okay'ı protosto ettiler.

Başkanın dışarıya çıkması ile sloganlarını artıran ve başkanın üzerine yürüyen vatandaşları, emniyet güçleri tarafından zorlukla yatıştırıldı.

Atatürk Mahallesine yapılması düşünülen genelevin yapılmaması için her yolu deneyeceklerini belirten mahalle sakinleri, "Bizler mahalleli olarak her şeyi göze aldık. Genelevi yaptırmamak için elimizden gelen her şeyi yaparak bu işi engelleyeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious