Genelkurmay, asker helikopter ayrıntısına dikkat çekti

Genelkurmay, asker helikopter ayrıntısına dikkat çekti.13905
  • Giriş : 26.02.2008 / 23:19:00
  • Güncelleme : 26.02.2008 / 23:25:51

Genelkurmay, kullandıkları 'kırıma uğramış helikopterle' ilgili ayrıntının altını çizdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı Irak'ın kuzeyine yönelik terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonla ilgili bugün yeni bir açıklama yaptı. Genelkurmay'ın açıklamasının bir bölümünde düşen helikopter konusuna dikkat çekti.

Genelkurmay açıklamasında terör örgütü yandaşı bazı yayın organlarının operasyon sırasında 'kırıma uğrayan helikopterle' ilgili bir görüntü yayınladıklarını vurgulayarak bu görüntünün o helikopter olmadığıının altını çizdi.

Genelkurmay bu olayla ilgli şu değerlendirmeyi yaptı:

Sınır ötesi harekat bölgesinde belirlenen bazı hedeflerin, Hava Kuvvetleri uçakları ve karada konuşlu uzun menzilli silahlarla ateş altına alınmasına devam edilmektedir.

Harekat bölgesindeki teröristlerin geri çekilmesini kolaylaştırmak maksadıyla başka bölgelerden gönderilen gruplar, çeşitli vasıtalarla takip altına alınmıştır.

Önceki günlerde meydana gelen çatışmalarda yaralanan teröristlerin, Irak'ın kuzeyindeki bazı hastanelerde tedavi edildikleri yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Terör örgütü, kendi basın ve yayın organları kanalıyla yaydığı yalan haberlerle kayıplarını gizlemeye ve taraftarlarına moral vermeye çalışmaktadır. Bu kapsamda yayınlanan kırıma uğramış helikopter görüntülerinden, mevsimin kış bile olmadığı ve bu görüntülerin 18 Mayıs 1997'de meydana gelen eski bir kırıma ait olduğu kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious