Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt KKTC'de

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt KKTC'de.12466
  • Giriş : 26.03.2008 / 11:08:00

Orgeneral Büyükanıt, temas ve incelemelerde bulunmak üzere KKTC'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın resmi davetlisi olarak, temas ve incelemelerde bulunmak üzere KKTC'ye geldi.

Hava kuvvetlerine ait özel bir uçakla Ercan Havaalanına inen Orgeneral Büyükanıt'ı KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Fatma Ekenoğlu, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Türkiye'nin Lefkoşe Büyükelçisi Türkekul Kurttekin, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Turgay Avcı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Eröz, diğer tümen komutanları ve ilgililer karşıladı.

Yaşar Büyükanıt'ın VIP salonu dışında Atatürkçü Düşünce ve çeşitli muharip derneklerin temsilcilerinden oluşan kalabalık bir grup karşıladı.

Orgeneral Büyükanıt, bugün Cumhurbaşkanı Talat, Meclis Başkanı Ekenoğlu, Başbakan Soyer tarafından kabul edilecek. KKTC'nin birinci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Kurttekin'i ziyaret edecek. Orgeneral Yaşar Büyükanıt, bugün ayrıca Girne Boğaz Şehitliğini ziyaret edecek.

Bu arada Orgeneral Büyükanıt'ın ziyareti nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious