Genelkurmay Başkanı'ın açıklamasına MHP de tepkili

Genelkurmay Başkanı'ın açıklamasına MHP de tepkili.8318
  • Giriş : 10.03.2008 / 15:47:00

MHP Başkan vekili Mehmet Şandır, Org. Büyükanıt'ın bugün yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Başkan vekili Mehmet Şandır, hurriyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Şandır, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt'ın bugün söylediği "Muhalefetin yaptığı bize hakarettir, TSK'ya hakaret eden karşısında beni bulur" sözlerine "kişisel" olarak şu cevabı verdi:

"Sayın Genelkurnay Başkanı bizim yaptığımız yorumları yanlış algılamış olabilir. Biz bazı söylemlerin PKK'yı siyasallaştırabileceği uyarısında bulunduk. Şimdi bugün Org. Büyükanıt'ın bu ifadeleri bizi üzmüştür. Biz şahsi siyaset kurumu olarak siyasi muhattaplarımızla konuşurken Genelkurmay Başkanı'nın bu şeklide çıkışları yanlış olmuştur.

Sonuçta biz siyaset kurumu olarak konuşmaktayız. Muhattabımızda siyaset kurumudur. Elbette sayın genel başkanımızla birlikte bu sözleri değerlendirdik. Sayın genel başkanımız bu konuda ne söyleneceğini veya söylenip söylenmeyeceği konusunda karar verecek. Ancak ben kişisel olarak şunu söyleyebilirim ki Org. Büyükanıt'ın bu çıkışları ve sözleri bizi gerçekten üzmüş ve yanlış olmuştur.

Üstelik Milliyetçi Hareket Partisi için bu ifadelerin kullanılması daha da üzücü olmuştur. Tekrar söylüyorum bunlar benim kişisel düşüncelerim. Yarın ki grup toplantısında genel başkanımızın ne söyleyeceğini beklemenizi tavsiye ederim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious