Genelkurmay Başkanlığı: 1 asker ve 1 korucu şehit

Genelkurmay Başkanlığı: 1 asker ve 1 korucu şehit.8753
  • Giriş : 26.04.2008 / 17:18:00
  • Güncelleme : 26.04.2008 / 18:27:54

Genelkurmay, Şırnak'ın Uludere ilçesinde mayına basan 1 asker ile 1 korucunun şehit olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Şırnak'ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde dün akşam yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış mayına basma sonucu, bir güvenlik görevlisi ile bir Geçici Köy Koruyucusu şehit oldu.

Şırnak'ın Uludere ilçesi Türkiye-Irak sınır hattında görevli birliğe Irak toprakları içerisinden bir grup terör örgütü mensubu tarafından dün saat 19.15'te uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldı. Açılan ateşe, güvenlik güçlerince anında ve misliyle karşılık verildi.

Şırnak ili Uludere ilçesinin dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan aramada da terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış bir adet el bombası ve bir adet lav silahı bulundu.

Osmaniye'nin dağlık arazi kesiminde muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Çukurca?Hakkari karayolunda da terör örgütü mensuplarınca yol üzerindeki bir menfeze yerleştirilmiş patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Bingöl'ün Kiğı ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince önceki gün yapılan aramada ise bir adet mayın ile tuzaklanmış el bombası bulunarak etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde yapılan aramada 2 adet patlayıcı madde düzeneğinin bulunarak etkisiz hale getirildiği belirtilirken, güvenlik güçlerince Cudi'de yürütülen operasyonların da sürdüğü kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious