Genelkurmay operasyon görüntülerini yayınladı

Genelkurmay operasyon görüntülerini yayınladı.12288
  • Giriş : 30.04.2008 / 01:17:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:04:28

Genelkurmay Başkanlığı'ndan önemli açıklama: "Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yapılan açıklama şöyle:

"1. Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerinde tespit edilen PKK KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, Türk Hava Kuvvetlerine mensup savaş uçaklarımız ve karada konuşlu ateş destek unsurlarımız tarafından, 25-26 Nisan 2008 tarihinde ateş altına alınmıştır.

2. Gece ve gündüz devam eden harekât esnasında, en gelişmiş teknik vasıtalar ile tespit edilen ve sadece terör örgütünün kullandığı tesislerden oluşan hedefler tam isabetle vurulmuştur.

3. Bu kapsamda 43 uçağın iştirak ettiği harekatta, terör örgütüne ait 73 barınak, 14 mağara, 8 uçaksavar mevzii, 7 haberleşme noktası ve 9 malzeme stok yeri kullanılamayacak şekilde tahrip edilmiş ve bu tesislerde Türkiye'ye karşı eylem hazırlığında bulundukları değerlendirilen çok sayıdaki terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4. İcra edilen harekatta sadece PKK/KONGRA-GEL terör örgütü hedef alınmış, sivil halk ve yerel unsurların olumsuz etkilenmemesi için gereken hassasiyet gösterilmiştir.

5. Terörist kayıplarının tespiti konusundaki çalışmalar, çeşitli vasıtalarla sürdürülmektedir.

6. Terörle mücadele kapsamında icra edilen operasyonlar, askerî ihtiyacın gereklerine göre yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur"

İŞTE Genelkurmay BAŞKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN OPERASYON GÖRÜNTÜLERİ

IFrame

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious