Genelkurmay suskunluğunu bozdu

Genelkurmay suskunluğunu bozdu.8292
  • Giriş : 15.10.2008 / 18:55:00
  • Güncelleme : 16.10.2008 / 08:21:12

Genelkurmay'dan alışılmışın dışında çok sert ve net açıklama!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un, terörle mücadele ve güncel konulara ilişkin basın toplantısı düzenliyor.

Balıkesir'deki Astsubay Meslek Yüksekokulu ''Öğrenci Alayı Sancak Tevcih Töreni''ne katılan Orgeneral Başbuğ, törenin ardından programda olmamasına rağmen basın toplantısı yapma kararı aldı.

17 askerimizin şehit olduğu Bayraktepe saldırısından sonra Türk Sİlahlı Kuvvetleri'ne yapaıln eleştirilere çok setr cevap veren Başbuğ'un ses tonu dikkat çekerken, Bağbuğ açıklamasını komuta kademesindeki komutanlarla birlikte yaparak birlik beranberlik mesajı verdi.

Taraf Gazetesi'nin baskınla ilgili olarak yayınladığı görüntülere sert tepki gösteren Başbuğ, TSK'nın her zamankindan dah güçlü olduğunu söyledi. Orgeneral Başbuğ bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri başarı gibi gösterenler için şunları söyledi: "Bütün bunlara rağmen bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri altınız çiziyorum "başarılı gibi gösterenler", tekrar ifade ediyorum başarılı gibi gösterenler akan ve akacak olan her damla kanın sorumluluğuna ortak olurlar."

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, basın açıklamasını, Jandarma Genel Konutanı Orgeneral Işık Koşener ve Bayraktepe saldırısı esnasında golf oynadığı için ağır eleştirilere maruz kalan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu ile birlikte yaptı...
Başbuğ'un açıklaması şöyle:

PKK İNTİHAR SALDIRISI YAPTI

İlk önce şunu herkesin iyi anlamasını istiyorum. Bayraktepe'de medyana gelen olay bölücü terör örgütü açısından adete bir intihar saldırısıdır. Bunu açın okuyun öğrenin. Bayraktepe'de çalışan çarpışan askerlerimiz açısından daha önce de ifade eidldiği gibi bu bir kahramanlık destanıdır.

GİZLİ BELGELER İÇİN ADLİ İŞLEM YAPILACAK

Olayın hemen akabinde, her zaman olduğu gibi olayın tüm boyutlaırnın incelenmesi için Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından bütün boyutlarının incelenmesi görevi 2. Ordu Komutanı'na verilmiştir. Kendine güveni olan bütün kurumlar gibi ki TSK'nın kendine güveni tamdır, bu incelemenin sonuçlanmasına müteakip elbette kamuoyu ile paylaşılması gereken hususlar bilgi olarak verilecektir. Ayrıca bu konulara ilişkin bilgileri sızdıranlar ve bu gizli bilgileri kullananlar hakkında da adli işlemler başlatılmıştır.

AKAN KANIN SORUMLULUĞUNA ORTAK OLURLAR

Şimdi bu noktaya şu söyeleyeceğim hususlara dikkatinizi çekiyorum. Bütün bunlara rağmen bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri altınız çiziyorum "başarılı gibi gösterenler", tekrar ifade ediyorum başarılı gibi gösterenler akan ve akacak olan her damla kanın sorumluluğuna ortak olurlar. Bunu herkesin iyi anlamasını istiyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri bugün her zamankinden daha güçlü daha kararlı daha azimlidir.

HERKES DİKKATLİ OLSUN

Bir ordunun bu tip saldırılar karşısında ki bu saldırılar doğru bilgiye dayanmayan sınırlarını aşan eleştirilerdir. Bu tip saldırılar karşısında her ordunun vereceği cevap bellidir ve bu husus bütün ordular için de geçerlidir.

Dolayısıyla sizlere son sözüm şudur: Herkesi dikkatli olmaya ve doğru yerde bulunmaya davet ediyorum. Size söyleyeceklerim bu kadar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*