Genelkurmay'dan ‘AB'ye merhaba'

  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Büyükanıt ile kuvvet komutanları, Romanya ile Bulgaristan'ın AB üyesi olmaları nedeniyle düzenledikleri ortak "AB’ye merhaba" resepsiyonuna tam kadro katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MALTA DEĞİLİZ
Romanya ve Bulgaristan'a destek için geldik" diyen Büyükanıt ‘Kıskanmıyor musunuz’ sorusu üzerine şunları söyledi: ‘Bu işlerde kıskanmak olmaz. Biz gelişmiş bir ülkeyiz. Kendimize güvenimiz olmalı. Biz Malta değiliz’ Orgeneral Büyükanıt ‘AB çifte standart mı uyguluyor?’ sorusu üzerine ise ‘Yorum yapmak istemiyorum’ dedi.

BUSH SINIR EMNİYETİNİ KASTETTİ
Genelkurmay Başkanı, ABD Başkanı’nın PKK’yla mücadeleyi işaret eden ifadeleri için ‘Bush sınırda yaşanan olaylardan bahsetti. Sınır emniyetini kastettiğini anlıyorum’ dedi.

YUNANLI KOMUTANLA KONUŞTUM
Büyükanıt, Ege'deki Yunan tacizleri konusunda surdan söyledi: ‘Yunan Genelkurmay Başkanı ile bu sabah konuştum. Haftada 1-2 kez konuşuyorum. Bazı şeylerin bir-iki günde değişmez. 2 ülke F-167ları eskiden 200 metre yaklaşıyorlardı, şimdi 5 milden dönüyorlar.’

ABD ZİYARETİ
Org. Büyükanıt, Şubat’taki ABD ziyaretin gündemini soran gazetecilere esprili karşılık verdi. ‘Gündemimiz sonraki dünya kupası’ diyen Büyükanıt'a bir gazeteci, "Onlar futbolla ilgdenmez’ karşılığını verince, Büyükanıt ‘Olsun, Amerikan futbolu var’ dedi. ‘Onunla da siz ilgilenmiyorsunuz’ denmesi üzerine Büyükanıt gülerek ‘Doğru’ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious