Genelkurmay'dan açıklama 8 mağara vuruldu

Genelkurmay'dan açıklama  8 mağara vuruldu.41490
  • Giriş : 26.12.2007 / 11:31:00
  • Güncelleme : 26.12.2007 / 11:50:51

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki duyuru ise şöyle:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yeni açıklama...

Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde 8 adet mağara ve barınaklarda kışı geçirmeye hazırlandığı tespit edilen terörist gruba ait hedeflerin, Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçaklarınca bu sabah saatlerinden itibaren ''etkili bir nokta operasyonu'' ile vurulduğunu bildirdi.

Genelkurmay'dan açıklama geldi. Açıklamaya göre Zap bölgesinde 8 tane mağara vuruldu. Bölgede bulunan büyük sayıda terörist öldürüldü.
_________________________________________________________

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki duyuru ise şöyle:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde uzun süreden beri izlediği büyük bir terörist grubun, Zap bölgesinde bulunan 8 adet mağara ve barınaklarda kışı geçirmeye hazırlandığı tespit edilmiştir.

Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçaklarımız, 26 Aralık 2007 günü sabah saatlerinden itibaren, söz konusu terörist gruba ait hedefleri etkili bir nokta operasyonu ile vurmuşlardır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde teröre karşı yürüttüğü mücadeleye paralel olarak, yurt içi operasyonlar da aynı yoğunluk ve kararlılıkla devam etmektedir. Bu kapsamda, 25 Aralık 2007 günü Şırnak/Küpeli Dağı'nda icra edilen operasyonda, ikisi kadın 5 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiş ve teröristlere ait bol miktarda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

Operasyonlarda elde edilen başarılar; mevsim koşulları, görüş durumu ve arazi yapısının, Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröre karşı verdiği mücadeleye engel oluşturmadığının en açık göstergesidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, kutsal vatan savunma görevini her türlü koşulda yerine getirme azim, irade ve kararlılığına sahiptir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious