Genelkurmay'dan afişli 23 Nisan kutlaması

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Genelkurmay Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını internet sitesinde yer alan afişle kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yayımlanan 2 kutlama afişinin arka planında Türk Bayrağı görülüyor. Atatürk'ün ''Siz hepiniz geleceğin gülü, yıldızı, bir mutluluk pırıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz'' sözünün yer aldığı birinci çalışmada, küçük bir kız çoğunun da resmi bulunuyor.
İkinci çalışmada ise el ele tutuşmuş değişik milletlerden çocuklar eşliğinde ''Tüm dünya çocuklarıyla birlikte çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz'' yazısı yer alıyor.
Bu arada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın 2006 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı döneminde verdiği direktifler doğrultusunda kurulan Türk Armoni Yıldızları (TÜRKAY) da ilk kez 23 Nisan Pazar günü sanatseverlerle buluşacak.
TÜRKAY, Anıtpark'ta saat 20.00'de başlayacak halk konserinde pop sanatçısı İzel ile sahne alacak.

TÜRK ARMONİ YILDIZLARI

TÜRKAY projesi, TSK'nın misyon edindiği Ordu millet bütünleşmesi faaliyetlerinden biri olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt'ın Kara Kuvvetleri Komutanlığı dönemindeki direktifleri doğrultusunda 2006 yılında kuruldu. Orkestra şefi, eser aranjörü, 22 enstrüman icracısı ve 9 teknik personelden oluşan ekip, insanoğlunun vazgeçilmez iletişim aracı olan müziği zengin repertuvarı ile Türk halkına ulaştırmayı amaçlıyor.
Orkestrayı diğer orkestralardan ayıran en önemli özelliği ise sahip olduğu mobil sahne. Orkestra 124 metrekare konser alanı barındıran aracıyla, yurdun dört köşesine ulaşarak konser verebilecek.
Konserlerini, seçkin sanatçı ve topluluklar ile yurdun her köşesine ve yurt dışına götürme amacındaki TÜRKAY, Türkçe pop, caz, latin ve rock müzikten oluşan repertuvarı ile her kesimin beğenisini kazanmayı hedefliyor.
Orkestranın bir diğer hedefini de ulusal ve uluslararası festivallerde Türkiye'yi ve TSK'yı başarıyla temsil etmek oluşturuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious