Genelkurmay'dan Aktütün açıklaması

Genelkurmay'dan Aktütün açıklaması.10840
  • Giriş : 28.10.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 27.10.2008 / 23:45:41

"Olayların her aşaması askeri taktiğe uygun. İstihbarat zafiyeti söz konusu değil."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Saldırı Aktütün'e değil Bayraktepe'ye yapıldı. Soruşturma sonucu olayın her aşaması askeri taktiğe uygun. İstihbarat zafiyeti söz konusu değil. TSK Aktütün'deki görevini yerine getirdi. Bazı basın yayın organlarında yansıyan insansız hava aracından çekildiği iddia edilen görüntüler gerçeği yansıtmıyor. 2 Ekim tarihli görüntü teröristlere ait değil."

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Aktütün olayına ilişkin Bayraktepe ve diğer bölgelere kuvvet tahsisi, ateş planları, sevk ve idarenin askeri esaslara uygun şekilde yapıldığını, İkinci Ordu Komutanlığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında herhangi bir eksiklik saptanmadığını bildirdi.

Kara Kuvveti Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Taraf Gazetesi'nin yayınladığı görüntüleri yalanladı. İnsansız uçaktan çekilen götüntülerin Kandil Dağı'ndan çekildiğini belirten Organeral Koşaner, 2 Ekim gününe ait olan görürüntülerdeki kişilerin terörist değil, Şemdinli'de boş olan bir köyde ekin yapan çiftçilerin olduğunu söyledi. 

İnsansız hava aracının ABD'ye ait olduğunu aktarann Koşaner bu uçaktan alınan görüntülarin basına sızması ile ilgili soruşturma başlatılığını ifade etti.

Aktütün'e gelen terörist grubu 150 kişilik bir gruptu.

Öldürülen terörist sayısı çok çok fazla.

Bayraktepe hiçbir zaman düşmedi.

Ölen teröristlerin bulundukları yerler çok tehlikeli mayınlı arazi olduğu için toplamaya gidilmedi.

Baskında çarpışırken yaralanan askerlerimiz ödüllendirilecek.

Medyadaki görüntüler gerçeği yansıtmıyor.

2 Ekim tarihli görüntüler teröristlere ait değil.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*