Genelkurmay'dan terörizm açıklaması

Genelkurmay'dan terörizm açıklaması.16926
  • Giriş : 11.06.2009 / 16:07:00

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 21. yüzyılda küresel terörizmin insanlığa en büyük tehdidi oluşturduğunu ifade etti ve terörizme karşı ortak mücadele verilmesi çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Belgrad'da düzenlenen üçüncü Balkan ülkeleri Genelkurmay başkanları konferansının ardından basın toplantısında konuşan Genelkurmay Başkanı Başbuğ, "Hangi ülkenin terörizmden ne kadar etkilendiği önemli olmayabilir, ancak, herhangi bir ülkenin günün birinde terörizm tehdidi ile karşı karşı kalmayacağını net olarak söylemek mümkün değildir.

Dolayısıyla küresel terörizme karşı ilk sırada Balkan ülkeleri ortak mücadele vermelidir" ifadelerini kullandı.

Bu doğrultuda atılacak ilk adımın, terörizm eylemleri ile ilgili olarak Balkan ülkeleri arasında bilgi paylaşımı olması gerektiğine vurgu yapan Genelkurmay Başkanı Başbuğ, nerede ve ne zaman kendini göstereceği bilinmeyen küresel terörizmin 21. yüzyılda insanlığa karşı en büyük tehdidi oluşturduğunu hatırlattı.

Belgrad'da toplanan Balkan ülkeleri Genelkurmay başkanları, bölgede güvenlik alanında işbirliğin geliştirilmesi ve güvenliği sarsabilecek tehditler karşısında ortaklaşa hareket edilmesi konusunu ele aldı.

Ev sahibi Sırbistan'ın yanı sıra, Türkiye, Arnavutluk, Makedonya, Romanya, Bosna, Bulgaristan, Yunanistan ve Karadağ Genelkurmay başkanlarının katıldığı konferansta bölgede güvenliği artırıcı tedbirlerin alınmasında harcanması gereken çabalar üzerinde duruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*