Genelkurmay'dan yalanlama geldi!

  • Giriş : 24.04.2007 / 00:00:00

TBMM'de verilen resepsiyonda Orgeneral Büyükanıt'la ilgili bir haber yalanlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bir televizyon kanalında, TBMM'de verilen resepsiyonda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ''Cumhurbaşkanlığının hayırlı olması dileğinde bulunduğu'' şeklinde bir haberin yer aldığı belirtilerek, ''Genelkurmay Başkanı tarafından böyle bir ifade kesinlikle kullanılmamıştır'' denildi.

Açıklamada, ''Bir televizyon kanalında yer alan bu haber, yalnız gerçek dışı olmayıp, aynı zamanda etik değerler dışı bir yayıncılık anlayışının göstergesidir'' denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan konuyla ilişkin basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: ''24 Nisan 2007 tarihinde bir televizyon kanalında, 23 Nisan'da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde verilen resepsiyonda, Genelkurmay Başkanı tarafından Başbakan'a 'Cumhurbaşkanlığının hayırlı olması dileğinde bulunduğu' şeklinde bir haber yer almıştır. Bahse konu konuşmalar onlarca basın mensubu önünde yapılmış olup, Genelkurmay Başkanı tarafından böyle bir ifade kesinlikle kullanılmamıştır. 24 Nisan 2007 tarihli basın organlarında da gerçek ifade doğru olarak yer almıştır. Bir televizyon kanalında yer alan bu haber, yalnız gerçek dışı olmayıp, aynı zamanda etik değerler dışı bir yayıncılık anlayışının göstergesidir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious