Genelkurmay'ın tepki gösterdiği haber

Genelkurmay'ın tepki gösterdiği haber.16926
  • Giriş : 27.09.2008 / 21:30:00
  • Güncelleme : 27.09.2008 / 21:30:05

Gürak Genelkurmay’ın, akreditasyon listesine yeni aldığı Star Gazetesi’ni şikayet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak Genelkurmay'ın ilk bilgilendirme toplantısında Türk jetlerinin, Kandil'de 16 hedefi 12'den vurduğunu açıkladı.

Ancak Gürak burada yaptığı konuşmada Genelkurmay'ın, akreditasyon listesine yeni aldığı Star Gazetesi'ni de şikayet etti.

Gürak, “Geçtiğimiz günlerde bir basın organında yer alan haberle ilgili olarak, basın meslek ilkelerine aykırı hareketten dolayı Basın Konseyi ve Gazeteciler Cemiyeti nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur” dedi.

Gürak ısrarlara karşın gazetenin ismini açıklamadı. Ancak Genelkurmay'ın şikayetçi olduğu basın kuruluşunun Star Gazetesi olduğu ortaya çıktı. Star Gazetesi, 5 teğmenin gözaltına alınmasının ardından, “761 teğmene darbe maili” başlıklı bir haber yayımlamıştı.

Gürak, TSK'nın terör örgütüyle mücadelesinin artan bir kararlılıkla sürdüğünü belirterek 26 günlük bilançoyu da açıkladı:

“1-26 Eylül arasında toplam 48 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Irak'tan kaçan 8 terörist de teslim olmuştur. Aynı dönemde 14 askeri personel ve 3 köy korucusu şehit olmuştur. Zayiatın % 51'ine teröristlerce döşenen mayın ve patlayıcılar yol açmıştır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*