General ile Albay'ın küfür dolu videosu internete düştü

General ile Albay'ın küfür dolu videosu internete düştü.19746
  • Giriş : 02.07.2008 / 01:39:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 23:53:53

Ergenekon Operasyonu sürerken, internete düşen bir ses kaydı gündeme bomba gibi düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon Operasyonu kapsamında emekli iki orgeneralin gözaltına alınmasının yankıları sürerken, internete düşen bir ses kaydı gündeme bomba gibi düştü. Daha önce bu tür dinleme kasetleri Youtube paylaşım istesinde yayınlanmıştı. Ancak bu kez youtube yasaklı olduğu için video başka bir sitede yayınlandı. Ses kaydı ile ilgili haberler, 'Yandaş Medya' olarak adlandırılan çeşitli gazetelerin internet sitelerinde ve yine bu kesime yakın bazı internet sitelerinde yer aldı. 

İSTİHBARATÇI PAŞA DİNLENDİ Mİ?
Son ses kaydı Hava Kuvvetleri’ne ait iki subaya ait. Tümgeneral Erol Özgil, Albay Gürsel Tokmakoğlu ve sekretere ait olduğu iddia edilen ses kaydında çok çarpıcı cümleler var. Ses Kayıtlarının Tümgeneral Erol Özgil'in Hava Kuvvetleri İstihbarat Başkanı olduğu dönemde çekildiği belirtiliyor.

“ERTUĞRUL ÖZKÖK YAHUDİ”
Konuşma Ertuğrul Özkök’ün kökeniyle ilgili tartışmayla başlıyor. Andıç’ta Ertuğrul Özkök’ün “TSK yanlısı” olarak gösterilmesi üzerine yapıldığı anlaşılan yorumda, Albay Tokmakoğlu, “O Ermeni tohumu yanlı mı gösterilmiş” gibi sert bir ifade kullanıyor. Bunun üzerine Tümgeneral Özgil’e ait olduğu iddia edilen ses “O Ermeni değil göçmen” diyor. Alb Tokmakoğlu’na ait olduğu iddia edilen ses ise “Yahudi” olduğunu belirtiyor.

EKŞİ VE ILICAK İÇİN AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER
Daha sonra üçlünün sohbeti Oktay Ekşi ve Nazlı Ilıcak etrafında dönüyor. İki yazara da çok ağır ifadeler kullanılıyor. Sohbetin medya bölümünde Lale Sarıibrahimoğlu’nun neden Genelkurmay’a alınmadığı da anlatılıyor.

YILMAZ ERDOĞAN ERMENİ

Sohbet medya dünyasından kayarken, Türk insanına geliyor. Tümgeneral Özgil’e ait olduğu belirtilen ses “Kesinlikle Aziz Nesin’in söylediğine katılıyorum. Türk insanının kanı bozuk” diyor. Sonra konuya sekreteri de dahil oluyor ve Kürtler üzerine konuşulmaya başlanıyor. Bu sırada Yılmaz Erdoğan’ın Ermeni olduğu, Yunanistan’dan göçme olduğu dile getiriliyor…

"TÜRK MİLLETİNİN GENLERİ KOYUN  GİBİ"
Konuşma sırasında konu Cumhurbaşkanlığı seçimlerine geliyor. Tümgeneral, “Bence olması lazım cumhurbaşkanı” diyerek Erdoğan’ı kastediyor. Bunun üzerine sekreteri, 19 Mayıs törenlerine vurgu yaparak “Ya Türbanla gelir oraya oturursa” diyor. Bunun üzerine Tümgeneral “Hiçbir şey olmaz. Bu millet koyunun gen yapısına en yakın millet Türk milleti çıkmış” diyor. Sekreterin gülmesi üzerine Tümgeneral tekrar sözü alarak konuya açıklık getiriyor! “Genlerimiz birer koyun gibi hiçbir şey olmaz bu millet buna layık” diyor.


"Genelkurmay'I KALDIRACAKSIN "
Sohbet ilerlerken Havacı Tümgeneral aniden eleştirilerini Genelkurmay ve Kara Kuvvetlerine yöneltiyor. Önce “Kaldıracaksın Genelkurmay’ı, Genelkurmay neymiş ya” diyen ses, daha sonra eleştiri dozunu artırıyor.
“Aferin Genelkurmay’ı çok takdir ediyorum ya valla” gibi alaycı bir ifadeden sonra Genelkurmay’ın Türkiye’de rayına giren işleri bozduğuna yönelik çok ağır ifadeler kullanılıyor. Tümgeneral eleştirilerini sıraladıktan sonra Başbakan’ın Genelkurmay Başkanı’na soruşturma açması gerektiğini söylüyor.

“HALK BUNLARI TAŞLAR”
Tümgeneral’e ait olduğu iddia edilen ses daha sonra klasik Karacı-Havacı çekişmesini hatırlatan açıklamalara yöneliyor: “Ya ben Başbakan olsam o Kara Kuvvetleri’ni allem ederim kalem ederim harbe sokarım ya. Halkın gözünde küçültmek için. Halk bunları taşlar ya. Ulan … biz size bu kadar vergi verdik o kadar maaş verdik sizin yapacağınız bu muydu? Taşlarlar bunları”

YOLSUZLUK SUÇLAMASI
Tümgeneral’e ait olduğu iddia edilen ses daha sonra Kara Kuvvetleri’nin yaptığı 122 bin adet tanksavar roketle ilgili eleştiriler yöneltiyor. Kara Kuvvetlerini miadı dolmuş 122 bin tanksavar mermi almakla suçladıktan sonra çok ilginç bir tespitte bulunuyor: “Dünyada 122 bin tank yok ya. Bütün ülkelerin tanklarını topladığın zaman 122 bin sayısına ulaşamıyorsun.”

"TÜRKİYE'DE 4 KİŞİYİ ASACAKSIN"
Konuşmanın sonunda ise en çarpıcı bölüm geliyor. Tümgenerale ait olduğu iddia edilen ses şöyle diyor: “Ben her zaman söylüyorum, Türkiye’de 4 kişiyi asacaksan bunlar; Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanıdır diyorum ya…”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious