George Bush'un öldürüldüğü film ilgi görmedi

  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

Başkanı George W. Bush'a suikast düzenlenmesini konu alan "Death of a President" isimli film, Amerika'da ilk haftasında 282 bin dolar hâsılat elde etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Film hakkında adresinde bir değerlendirme yapan sinema uzmanı Brandon Gray, ilk rakamların "çok düşük olduğunu" söyledi. Gösterim başına elde edilen hasılat, filmin hasılatını belirlemek için en iyi barometre olarak biliniyor.
Newmarket şirketi dağıtım şefi Richard Abramowitz de filmin düşük hasılatı getiren ilk haftasını "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi. Abramowitz, filmin geçen ay Toronto Film Festivali'nde galasının yapılmasının ardından uyandırdığı "geniş ilgiye" rağmen bu hasılatın, umut kırıcı olduğunu belirtti.
ABD'de en az iki sinema şirketi, filmi boykot ediyor. Bazı TV kanalları da filmin reklamını yapmayı reddetti. Özellikle Bush'un kendi eyaleti olan Teksas'tan milletvekillerine kadar New York'tan Demokrat senatör Hillary Clinton'a kadar bazı siyasi isimler, filmde halen başkanlık görevini sürdüren bir kişinin öldürülmesinin konu alınmasını eleştirmişti.
Mel Gibson'un oldukça yankı uyandıran "The Passion of the Christ," isimli filmin dağıtımını da yapan şirketin yetkilisi Abramowitz, hasılat rakamlarının, bir başkanın öldürülmesi konusunun Amerikalıların ilgisinin çekmediğinin kanıtı olduğunu kabul ettiklerini de belirtiyor. Ancak Abramowitz, filmin DVD'ye aktarılmasının ve TV'lere dağıtılmasının ardından şirket için önemli bir gelir getireceğini kaydediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious