George W. Bush orkestra yönetti!

  • Giriş : 14.05.2007 / 00:00:00

George W. Bush Amerika’nın ilk yerleşim bölgesinin kuruluşunun 400. yıldönümü için gittiği Jamestown kentinde adeta bir turist edasıyla gezdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bush orkestra yönetti! Başkan önce 400 yıl önce insan eliyle yapılmış ilk tarihi eserlerin kazısını seyretti ardından o dönemlerden kalma gemilerden birinin benzerine çıkıp basına poz verdi.

Bununla da yetinmeyen George W. Bush kutlamalara katılan 400 kişilik bir orkestranın şefinden bageti alıp bir süre orkestrayı yönetti.

"Kendi tarihimizden biliyoruz ki, demokrasiye giden yol uzun ve sancılı oluyor. Bu yolda biz birçok mücadele verdik ve zaman zaman işlerin ters gittiğine şahit olduk. Fakat gücümüzü ve güvenimizi bu yolda ortaya çıkan bu güzel ülkeden aldık ve gördük ki özgürlüğün gücü tüm toplumları değiştirecek boyuttadır," diye konuşan Bush, Amerika Birleşik Devletlerinin bu özgürlüğe sahip olmak için çabalayan diğer ülkelerin arkasında olması gerektiğini de vurguladı.

Bush, konuşmasını 400 yıl önce bataklıktan ibaret olan ve Amerika kıtasına göç edenlerin ilk evleri inşa ettikleri alanda yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious