"Gerçeği görmelerini, silahı bırakmalarını bekliyoruz"

  • Giriş : 10.05.2008 / 17:55:00
  • Güncelleme : 10.05.2008 / 18:01:11

Abdullah Gül, Türkiye'nin terörle mücadelesinde en ufak tereddütün söz konusu olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Abdullah Gül, "Türkiye PKK'ya büyük darbeler vuruyor. Yeri ve zamanı ne olursa olsun mücadelemiz sürecek, onların gerçeği görmeleri ve bir an önce bu işten vazgeçerek silah bırakmalarını bekliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, danışmanı Safa Uslu'nun Kültürpark'taki nikah töreninin ardından Bursa Valisi Şehabettin Harput'u makamında ziyaret etti. Gül, bir gazetecinin sorusu üzerine Türkiye'nin PKK'ya büyük darbeler vurduğunu ifade ederek, "Kararlılığımız devam edecek. Terörle mücadelede Türk Devleti'nin kararlılığı aynen devam ediyor. Elinde silahla teröre başlayan kimseye fırsat verilmeyecektir. En zor şartlarda da nerede olurlarsa olsunlar kararlılığımızı her zaman göstereceğiz. Şehitlerimize buradan rahmet diliyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum. İnşallah bundan sonra bu acılar bir daha olmaz. Terörle mücadelede azmimiz ve kararlılığımızda en ufak tereddüt söz konusu değildir. Yeri ve zamanı ne olursa olsun mücadelemiz sürecek. Onlara da çağrım şudur; "gerçeği görmeleri ve bir an önce bu işten vazgeçerek silahlarını bırakmalarını bekliyoruz"dedi.

Vali Şehabettin Harput, Cumhurbaşkanı Gül'e İznik çinisi hediye etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katıldığı ziyarette gazeteciler Gül'e yeşil beyaz kravatın sebebini sordular. Gül ise, "ister yeşil Bursa, isterseniz Bursaspor" deyin, ikisi de fark etmez" karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious