Gerçeğin ortaya çıkması CHP'de deprem yarattı

Gerçeğin ortaya çıkması CHP'de deprem yarattı.7643
  • Giriş : 01.06.2008 / 02:39:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 08:57:40

Sav'ın Serindağ ile yaptığı görüşmenin gizli dinleme değil açık kalan telefon vesilesi ile Vakit'e ulaştığı kesinleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile Merkez Valisi Ali Serindağ'ın CHP Genel Merkezi'nde yaptıkları görüşmenin, bir "telekulak skandalı" olduğu yönündeki iddialar "fos" çıktı.Tartışmaların odağındaki Vakit gazetesi, Sav ve Vali arasında geçen görüşmenin bir tesadüf eseri kaydedildiğini açıkladı. 23 Mayıs cumu günü saat 10:03'te başlayan ve yaklaşık 44 dakika sonra, muhtemelen telefonun şarjının bitmesi nedeniyle sona eren görüşmeye dair Telekom kaydı Serdar Arseven'i doğruladı.

Gerçeğin bu kadar net bir biçimde ortaya çıkması CHP'de depreme sebep oldu. İki gündür önüne gelene açıklamada bulunan CHP'li yetkililer, bir anda görülmez oldu. CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol da bugünkü basın toplantısını iptal etti.

Ak Parti yöneticilerine gelince... Baykal'ın ve bir kısım medyanın görülmemeiş sertlikte eleştirilerine hedef olan parti yetkilileri konunun peşini asla bırakmayacaklarını söylüyorlar. İftiracılara "Hodri Meydan" diyen Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, Meclis'te araştırma komisyonu kurarak olayın takipçisi olacaklarını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious