"Gerçek Atatürkçüler AKP'liler"

  • Giriş : 13.04.2008 / 16:42:00

Bakan Özak: "Atatürkçü geçinenler var. Gerçek Milliyetçilik palavra ile olmuyor."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak, Türkiye'de gerçek Atatürkçüler ile gerçek Milliyetçilerin AK Partililer olduğunu söyledi.

Samsun'un Terme ilçesinde yapılan tersanenin açılış töreninde isim vermeden CHP Lideri Deniz Baykal'a yüklenen Bakan Özak, gerçek Atatürkçülük'ün ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak, gerçek Milliyetçiliğin ise gelirlerin 10 kat artırılması olduğunu dile getirdi.

Özak, "Bu ülkede gerçek Atatürkçülük, Atatürk'ten geçinenler ve Atatürkçü geçinenler var. Gerçek Atatürkçüler ise biziz. Gerçek Atatürkçülük, gayri safi milli hasılayı artırmak, enfilasyonu düşürmek, merkez bankasındaki rezervi 74 milyar dolara çıkarmaktır. Atatürk, bize muasır medeniyetler seviyesine ulaşın talimatını veriyor. Siz, 115 bin tane derslik yapar, her sınıfa bilgisayar koyarsanız, araştırma geliştirmeye 1 milyar dolardan fazla para ayırırsanız, muasır meniyetler seviyesine çıkabilirsiniz. Türk parasındaki 6 sıfırı atarsanız, oradaki Atatürk resmine en büyük saygıyı siz gösterirsiniz. Samsun'a ve 50 şehre doğalgaz getirirseniz, Karadeniz otoyolunu bitirip insanların konforlu seyahat etmelerini sağlarsanız, köydeki Ahmet Efendi ile Fatma Teyzeyi sivil havacılıkla uçağa bindirirseniz çağdaşlık budur." dedi.

Ülkede Atatürk'ü istismar edenlerin çok fazla olduğunu hatırlatan Bakan Özak, "Bu ülkede gerçek Atatürkçüler, Atatürk'ten geçinen bir de Atatürkçü geçinenler var. Gerçek Atatürkçüler biziz. Hizmet yaparsanız Atatürkçü ve çağdaş olabilirsiniz. TOKİ ile 200 YTL ile garip vatandaşınıza konut sunabilir ve onu orada oturtabilirseniz gerçek Atatürkçü sizsiniz. Ayrıca gerçek milliyetçi de biziz. Gelirlerin 10 kat artırılması Milliyetçiliktir. Milliyetçilik Orta Asya'da Orhun abilerine hizmet edebilmek, müze, yol yapabilmektir. Konjük köprüsünün temeline taş koyabilmek, Mostar köprüsünü onarabilmek, Balkanlardaki tüm Türk-İslam eserlerini onarabilmek gerçek milliyetçiliktir. Gerçek Milliyetçilik palavra ile olmuyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious