Gerçek Issız Adam sonunda filmi izledi

Gerçek Issız Adam sonunda filmi izledi.9638
  • Giriş : 17.01.2009 / 10:13:00

Issız Adam filminin müziklerinin gerçek esin kaynağı olarak gösterilen Enis Berki filmi özel bir gösterimle izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çağan Irmak'ın "Issız Adam" filmine 'Anlamazdın' şarkısıyla damgasını vuran ve filmin başarısının ardından her yerde melodilerini duymaya başladığımız Ayla Dikmen'in 22 yıl hayatını paylaştığı Enis Berki, filmi özel gösterimle ilk kez izledi.

Bildiğiniz gibi "Issız Adam" hikâyesi kadar, filmde kullanılan Ayla Dikmen'in 'Anlamazdın' şarkısıyla da çok konuşuldu. Hatta Ayla Dikmen'in hayat hikâyesine biraz aşina olanlar, onun tam 22 yıl hayatını paylaştığı İzmirli Enis Berki'yle olan ilişkisiyle film arasında paralellik kurdular; halen hayatta olan Enis Berki de basında 'gerçek Issız Adam' diye tanıtıldı. Geçmişte "İzmir'in en hızlı playboy'u" olarak tanınan, ancak Ayla Dikmen'i kaybettikten sonra kabuğuna çekilip anılarıyla yaşayan Enis Berki için önceki gün dostları sinema kapatıp özel bir gösterim düzenledi.

Enis Berki

Şan Sineması'ndaki gösterime Ayla Dikmen'den sonra 15 yıldır beraber olduğu Selma McCain'le birlikte katılan Enis Berki, filmi nemli gözlerle izledi. Filmi ilk kez izleyip beğendiğini söyleyen Berki, "İki-üç kişiyle oynamış ama hikâyeyi harika anlatmış. Çekimler çok iyi. Müziklerin hepsi çok iyi. Filmle çok güzel örtüşmüş. Ayla Dikmen'in şarkısını burada duyunca çok gurur, mutluluk duydum. Duygulandım. Gayet güzel işlenmiş bir film," dedi. Berki'nin hayat arkadaşı Selma McCain de, "Güzeldi. İlk izleyişim. Film müzikleri evimizde sürekli dinlediğimiz müzikler. Tabii ki filmle bütünleştiği için etkili oldu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*