Gerets, gözyaşları ile veda etti

  • Giriş : 29.05.2007 / 15:45:00
  • Güncelleme : 29.05.2007 / 15:52:22

Gerets, düzenlediği basın toplantısında üzgün olduğunu olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Teknik direktörlüğü görevinden ayrılan EriK Gerets, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında üzgün olduğunu, herhangi bir kzgınlık duygusu içinde olmadığını açıkladı.
Florya Metin Oktay Tesislerinde basın toplantısı yapan Gerets, başkan Özhan Canaydın'a kızgın olmadığını söyledi. Belçikalı teknik adam sözlerini şöyle sürdürdü.

''Başkanımla olan bir kaç toplantıdan sonra herkesin kendi yoluna devam etmesine karar verdik. Bunun öncelikle beni üzdüğünü gizleyemiyeceğim. Fakat kendisini anlayabiliyorum. Galatasaray başkanı olarak gerekli sorumlulukları üstlenmesi gerekiyor. Kendisinin almış olduğu kararı anlayabiliyorum. Kızgın değilim sadece üzgünüm. Üçüncü senemde şampiyonluk fırsatı verilmedği için üzgünüm. Geçmiş 2 sezonu değerlendirirsem hem kolay hem zor. Birincisi mutlu ve gururluyum. Kırılması zor şeylere imza attım. Geldiğim ilk sezon bir takım olduk. Hiç biryerde taraftarımızın birinci sene geldiğimdeki ilgi ve desteği görmedim. Birinci sene göğün 7. katında yaşadığımı zannettim. İkinci senedede bu yolu yaşamaya çalıştık ama başarılı olduğumuzu söyleyemem. Galatasaray gibi bir takıma yakışmayan Futbol oynamadığımız için üzgünüm. Burda sorumluluk sahibi herkesin bu sorumluluğun farkına varmalıdır. Biliyorumki Galatasaray'ı çok özleyeceğim. Ömrümün sonuna kadar sürecek dostluklar kurdum.''

Belçikalı teknik adam daha önce hayatını kaybeden basın sorumlusu Turgay Vardar'ı anarken gözyaşlarını tutamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious