Gerets, Şükür'e övgüler yağdırdı

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Gerets, Hakan Şükür'ün takım kaptanı olduğunu belirterek, "Ona ihtiyacım var. Ondan vazgeçmem mümkün değil" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş maçını değerlendirerek sözlerine başlayan Eric Gerets, "Çok iyi derbi oldu, taraftarlara iyi bir maç izlettik. Bir golden daha fazla fol atabilirdik. İkinci devre biraz gergindik, beraberliği korumaya çalıştık." dedi.

Bordeaux maçında oynatılmadığı için eleştirilen Hakan Şükür konusunda ise Gerets, "Hakan Şükür benim kaptanımdır. Ondan asla vazgeçemem. Bir çok maçta sakatlıklar olabilir. Hakan'ı dinlenmesi için fırsat verdim. İki gün ağır bir gribe yakalanmıştı. Benim için Bordeaux maçı nasıl önemliyse Beşiktaş maçı da önemli. O da Beşiktaş maçında kendinden beklenen performansı sergiledi." şeklinde konuştu.

Hakan Şükür'ün Beşiktaş maçında gol fırsatları yakaladığını ancak şanssız olduğunu vurgulayan Gerets, "Gol de atabilirdi. Dün Baki ve Koray'la mücadelelerinde iki futbolcuya da yüzde 90 üstünlük sağladı. Hakan'ın Beşiktaş maçındaki formundan memnunum." ifadelerini kullandı.

İnamato konusuna da değinen Gerets, "Her yeni gelen futbolcu gibi onun da uyum sorunu var. Ancak taktik disipline sahip. İstenilenleri sahaya yansıtıyor. İlerleyen günlerde daha iyi olacağına inanıyorum" dedi.

Takımın geçen yılla bu yılki farkının sorulması üzerine Belçikalı çalıştırıcı, şu cevabı verdi: "Çok büyük farklar olduğunu zannetmiyorum. Geçen sezon iyi oynayan bazı futbolcularım bu sezon fazla formda değiller. Geçen yıl kadar gol pozisyonu buluyoruz. Ama geçen haftalarda önemli fırsatlardan yararlanamadık. Bu sezon takımım maçlara şampiyon Galatasaray olarak çıkıyor. Ancak profesyonel futbolcularım bunun üzerinden rahatlıkla kalkıyor."

-"ÜMİT KARAN TAKIMIN PENALTICISI"

"Yeni penaltıcınız Ümit Karan mı?" sorusunu ise Gerets, "Ümit Karan oynamadığı dönemde Iliç ve diğer futbolcular penaltı atışlarını kullanıyordu. Oynadığı dönemde zaten Ümit Karan takımın penaltıcısıydı. Dün de o kullandı. Bundan sonra da oynadığı maçlarda penaltıcımız o olacak" şeklinde cevaplandırdı.

Şampiyonlar Ligi'yle ilgili soruları da cevaplandıran Eric Gerets, "En büyük sıkıntımız yakaladığımız pozisyonları değerlendiremememiz, Bordeaux maçında da bunu yaşadık." dedi. Liverpool maçının kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Gerets, "O maçtan puan ya da puanlar alırsak bizim için muhteşem olur. Liverpool grubun favorisi. Disiplinli bir takım. Deplasmanda oynayacağımız maçta bulduğumuz her fırsatı değerlendirmemiz gerek. Ancak Liverpool'un gücü belli ve karşılaşma çok zor olacak." dedi.

Şampiyonlar Ligi mücadelesinde Bordeaux ile Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynadıkları maça da değinen Eric Gerets, "Taraftarların hayal kırıklığına uğradığını zannediyorum. Trafik sorunu nedeniyle taraftarlarımız bizi yalnız bırakmak zorunda kaldı. İki üç saat yollarda kaldılar. Bizim de puan kaybımız taraftarlarımızı iyice olumsuz etkiledi." diye sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious