Gerets: 1 sene tatil yaparım

  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, sözleşmesinin 1 yıl daha devam ettiğini, ancak şartlar diğer türlü olursa 1 sene tatil yapacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belçikalı çalıştırıcı, Başkan Canaydın'ın yapılanları hak etmediğini belirtti.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda haftalık olağan basın toplantısını yapan Gerets, Galatasaray ile ilgili gazetelerde yer alan teknik direktör adaylarının yönetim tarafından yalanlanmasının sorulması üzerine, "Yönetimin iki de bir yalanlama yapması söz konusu olamaz. Her gazeteci bir isim ortaya koyuyor. Bir gerçek var, 1 sene daha mukavelem bulunuyor. Bunu yerine getirmek istiyorum ama şartlar öbür türlü olursa 1 sene tatil yaparım" yorumunu yaptı.

Erik Gerets, bir gazetecinin "Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan teklif gelirse kabul eder misiniz?" sorusuna, "Öyle bir şey olmaz, rahat olalım" yanıtını verdi.

"SADECE MÜCADELE, ARZU VE İSTEK YETERLİ OLMUYOR"

Gerets, kiraya verdikleri oyuncuların sezon sonunda geri döneceğini, genç takımda da yetenekli futbolcuların olduğunu belirterek, “Önümüzdeki yıl daha yetenekli, daha arzulu bir takım yaratmak istiyoruz” dedi.

Erik Gerets, takıma daha yüksek kalite katmak gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:
"Rakiplerimizin son 2 yılda ne kadar para harcayarak, değişik ve kaliteli futbolcular kadrolarına kattığını biliyoruz ama biz de takımın birbiriyle kenetlenmesiyle geçen sezon neler yapabildiğimizi gösterdik. Fakat bir dönem geliyor sadece mücadele, arzu ve istek yeterli olmuyor. Daha yüksek kalite de oraya katmak gerekiyor. Bu düşüncede de hesaplarımızı yapıyoruz."

Bir gazetecinin, “Hakan Şükür ile devam edecek misiniz?” sorusu üzerine Gerets, “Bunu şimdi basınla konuşmanın gereği yok” dedi.

"BAŞKANIMIZA YAPILANLAR ÇOK YAZIK"

Erik Gerets, kulüp başkanı Özhan Canaydın'ın, taraftarlardan gelen protestoları hak etmediğini söyledi.
“Başkanımıza yapılanlar çok yazık” diyen Gerets, “Başkanımız önceki sezon son maçın ardından 30 bin kişiyle statta kucaklaşmıştı. Kendisine karşı sonsuz saygım var. Çok duygusal olduğunu biliyoruz. Ona yapılanları hak etmediğini ve bunların olmaması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ'I VE TIGANA'YI TEBRİK EDİYORUM"

Erik Gerets, Fortis Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş Kulübü'nü ve teknik direktör Jean Tigana'yı tebrik etti.
Tigana'nın maçtan sonra ayrılacağını açıklamasıyla ilgili olarak Gerets, “Onun fikirlerini bilmediğim için kararından dolayı üzgünüm. Tigana'yı antrenör, dost ve arkadaş olarak görüyorum. Çok maçta karşı karşıya oynadık. Şu da bir gerçek, onu da burada çok fazla hırpalıyorlardı. O gitti diye herkes bana yüklenmesin” diye konuştu.

"HEDEFİMİZ İKİNCİLİK"

Antalyaspor maçından sonra bozulan moralleri birkaç gün düzeltmeye çalıştıklarını kaydeden Gerets, "Bu şampiyonluk için son şansımızdı, iyi kullanmadık ve üzgündük ama bunu atlattık" dedi.

Bundan sonra ilk hedeflerinin ikincilik olduğunu vurgulayan Gerets, "İlk hedefimiz ikincilik. Bunun da ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu hedefi göz ardı etmeden yolumuza devam ediyoruz ve bunun için çalışıyoruz. İkinci olmak için tüm yolları deneyeceğiz. Rakiplerimizin ne yaptığı bizi ilgilendirmiyor" diye konuştu.

Gerets, bir soru üzerine, başkan yardımcısı Adnan Polat'ın Antalyaspor maçından sonra "Artık Fenerbahçe şampiyon oldu" şeklindeki açıklamasını anlayışla karşıladığını belirterek, "Ama bir teknik direktör böyle bir açıklama yapamaz. Çünkü hala matematiksel olarak her şey olabilir" şeklinde konuştu.

Takımda sakat ve cezalı oyuncular bulunduğunu, ancak bu hafta idmanlara çıkan Cihan ve Carrusca'nın hafta sonunda hazır olacağını ifade eden Gerets, hafta sonunda oynayacak oyuncularla ilgili iyi düşünüp, karar vereceğini söyledi.
Fortis Türkiye Kupası'nda takımını finale taşıyan Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz'ın kişiliğiyle ilgili övgüyle söz edilebileceğini dile getiren Gerets, “Çünkü Bülent, Galatasaray camiasında gelmiş geçmiş en büyük kişiliğe sahip olan oyunculardan biriydi. İşe başladığımızda bizimle beraber olmasını teklif etmiştik, kabul olmamıştı” dedi.

Ümit'in Antalyaspor maçında oyundan alınınca tepki göstermesiyle ilgili bir soruya karşılık Gerets, “Ümit oyundan çıkışına ve kendi oyununun istediği gibi olmamasına kızmıştı. Maçtan çıkarken tepki göstermesi doğal” diye konuştu.

Galatasaray ile anlaşan Sivassporlu Servet'in hafta sonunda yeni takımına karşı mücadele etmesiyle ilgili bir soruya da Gerets, “Servet'in öyle bir durumda olması yurt dışında çok doğaldır. Türkiye'de de normal olması gerekir. Kendi takımının 3 puan alması için varını yoğunu ortaya koyacaktır” derken, “Belki kendi kalesine gol atar” diye espri de yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious