Gerets: ''Bazı oyuncular üzülecek''

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

Gerets, takım kadrosundaki rotasyonun, tüm oyuncuların düzeylerinin birbirine yakın olduğunu gösterdiğini belirttti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gerets; "Bu olayları ileride de yaşayacağız. Kimi oyuncular zaman zaman üzülecek. Aldığımız tüm kararlar, takımın daha iyi olması için" dedi.
Eric Gerets, Galatasaray TV'de katıldığı programda, Ankaragücü maçını değerlendirirken, ilk devrede zorlandıkları maçın gidişatının, ikinci yarıda Hasan ve Necati'nin oyuna girmesiyle değiştiğini söyledi.

Hakettikleri bir galibiyet aldıklarını, forvet oyuncularının da daha iyi olduğunu anlatan Gerets, "Hırsımızı da biraz yükselterek maçı kazandık. Sonradan giren oyuncularımızın maçı kazanması güzel olay. Bu rotasyon, yani 1 hafta kadroda yer bulamayan oyuncuların ertesi hafta sahaya çıkması, oyuncularımızın düzey olarak birbirlerine yakın olduğunu gösteriyor. Kimi oyuncular zaman zaman üzülecek ama aldığımız kararlar takımın daha iyi olması için" diye konuştu.

Hasan Şaş'ın maçta gördüğü kırmızı kartla ilgili, "Biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Artık herkes, 'Hasan'ı biraz sinirlendirirsek oyundan attırabiliriz' mantığıyla hareket ediyor" yorumunu yapan Gerets, bunun zararını da Hasan'ın gördüğünü kaydetti.

Gerets, şampiyonluk yarışında ilk hedeflerinin, Beşiktaş ile aralarındaki 3 puanlık farkı kapatma olduğunu, daha sonra lider Fenerbahçe ile aralarındaki 9 puanlık farkı düşüneceklerini söyledi. Belçikalı teknik adam, Galatasaray gibi bir kulübün hedefinin, her zaman Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yer almak olduğunu da dile getirdi.

Programa katılan antrenör Erdal Keser de gördüğü kırmızı kart olayına açıklık getirirken, "Hasan'ı korumak için hakeme 'Dikkat edin, size provokasyon yapıyorlar. Bu oyuna gelmeyin' dedim. Yani Hasan'ın atılmamasını sağlamaya çalışırken bu olay oldu. Maalesef antrenörlük yaşamımda ilk kez kırmızı kart gördüm ama oyuncumuzu korumak için bunu yapmaktan asla kaçınmayız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious