Gerets en güzel şeyi yaptı

Gerets en güzel şeyi yaptı.9889
  • Giriş : 31.10.2007 / 12:32:00

Galatasaray'ın genç futbolcusu Uğur Uçar, bu sezon ofansif yönüyle ön plana çıkmasının nedeninin, hocası Karl Heinz Feldkamp'ın böyle oynamasını istemesi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Uğur, bu sezon Futbol olarak çok büyük bir değişim içine girdiğini belirterek, “Önceleri daha çok defansif yönüm konuşulurdu, artık ofansif yönüm de konuşulmaya başlandı. Şut çekiyorum, artık daha çok hücumu düşünmeye başladım. Hocamız geldiğinde onunla konuştuk ve bana 'Benimle anlaşmak istiyor musun?' dedi. Ben de 'Tabii ki' dedim. O da bana 'O zaman benim dediklerimi yapacaksın' dedi. Daha çok ofansif oynamamı istedi, ben de onun istediği şekilde oynuyorum” dedi.

Uğur, bu sezon özel çalışma yapma imkanının olmadığını dile getirerek, “Sakattım, son 10 gün kampa katıldım. Ondan sonra maçlara başladım. Maçlarla hazırlandım denilebilir ama oyun sisteminde hocam istediğini çok iyi aktardı bana ve ben de onun verdiği kararlara ve taktiklere göre elimden geleni yapıyorum” şeklinde konuştu.

ERTUĞRUL SAĞLAM'A TEŞEKKÜR

Geçen sezon kiralık olarak gittiği Kayserispor'da, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın kendisine çok destek olduğunu ve forma şansı verdiğini belirterek, eski hocasına teşekkür etti.

Uğur, Kayseri'de başarılı bir sezon geçirdiğini anlatarak, “Kayseri bana dostluğu, kardeşliği, arkadaşlığı kazandırdı. Çünkü çok güzel bir ortamımız vardı. Ertuğrul hoca da orada bana çok destek oldu, çok forma şansı verdi. Ona da buradan teşekkür etmek istiyorum. İnşallah çok başarılı olur. Şu anki formumu biraz da ona borçluyum” ifadesini kullandı.

GERETS'İN İYİLİĞİ

İki sezon önce oynanan Fenerbahçe karşılaşmasının kariyerinde bir gecikmeye sebep olamadığını belirten Uğur, “O gün kötü oynadığıma inanmıyorum, skor kötü oldu ama benim çıktığım dakikaya kadar yaptığım bir hata yoktu. Erik Gerets öyle karar verdi. Daha hücuma yönelik oyun kurmak için beni çıkarıp İliç'i oyuna almıştı” dedi.

Uğur, Gerets'in kendisine o maç sonrasında sahip çıkacağını söylediğini, ancak 34 hafta kadroya almadığını kaydederken, daha sonra çok iyi geçen Kayserispor macerası yaşamasına sebep olan Gerets'in, böylece kendisi için en güzel şeyi yaptığını anlattı.

Eski teknik direktörlerden Hagi'nin kendisini sağ bek yaptığını ve bundan sonra kendisinde çok şey değiştiğini anlatan Uğur, böylece daha fazla forma şansı bulduğunu vurguladı.

"HEDEFİM MİLLİ TAKIM"

Bu sezonki performansıyla (A) Milli Takım'a gitmek istediğini dile getiren genç futbolcu, en büyük hedefinin milli formayı giymek olduğunu ifade etti.

Uğur, yurt dışını da gitmeyi hedeflediğini belirterek, “Ama önce kendimi Galatasaray'da kanıtlamam, başarılara imza atmam lazım. Ancak kulübüm isterse giderim. İstemezse hiçbir şekilde Galatasaray'dan ayrılmayı düşünmüyorum. Benim en büyük idealim Galatasaray altyapısında başlayıp, Galatasaray'da futbolu bırakmaktı. Bu nasip olmadı, bir yıllık bir Kayseri maceram oldu. Lig olarak İtalya Ligi'ni tercih ediyorum, mücadeleci bir lig olduğu için. Ancak Liverpool'da oynamak isterim” şeklinde konuştu.

Uğur, takımın durumu ile ilgili olarak ise şunları söyledi:
"Takımda iyi bir arkadaşlığımız var. Genç arkadaşlarımız çok fazla. Takımda tecrübeli ağabeylerimiz de var, yabancı oyuncularımızda çok başarılı. Lincoln gibi çok kaliteli futbolcularımız da var kadromuzda. Onlar bize çok büyük destek oluyorlar. Saha içinde yapmamız gerekeni söylüyorlar. Biz de bu sezon hem UEFA Kupası'nda, hem Fortis Türkiye Kupası'nda, hem de ligde gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Türkiye Kupası'nı da kazanmak istiyoruz.

Takımdaki ağabeylerimiz çok iyi. Bize çok büyük destek oluyorlar. Hasan ağabeyi çok seviyorum. Bizi antrenmanlarda sık sık uyarıyor, ben ona alıştım. Onu görünce gülmek geliyor içimden, o kadar neşeli, o kadar pozitif bir insan ki, saha içinde olsun, saha dışında olsun bize çok büyük destek oluyor. Hakan ağabey de aynı şekilde, takımımızda onu görmek bize çok büyük güç veriyor."

Artık cezaları nedeniyle seyircisiz oynayacakları maçların geride kaldığını belirten Uğur, “Bir daha böyle bir şey istemiyoruz. Çünkü çok kötü durumda oluyoruz. Hem futbolumuza zarar veriyor, hem kulüplere, hem takımlara, en önemlisi seyirciye zarar veriyor. İnşallah bu günleri atlatacağız seyirci desteği ile şampiyon olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious