Gerets ilginç bir espri yaptı

Gerets ilginç bir espri yaptı.9889
  • Giriş : 27.11.2007 / 19:49:00

Beşiktaş'ın, Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda yarınki rakibi Olympique Marsilya'nın Teknik Direktörü Erik Gerets, Beşiktaş'ı yenmeleri halinde büyük bir ihtimalle üst tura çıkacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gerets, BJK İnönü Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, yarın güzel bir atmosferde maç yapacaklarını belirterek, ''Tabii ki başarılı olmak istiyoruz. Kazanırsak, büyük ihtimalle 2. tura çıkarız. Bir tur sonrası için Liverpool'un da önünde grubu bitiririz'' dedi.

Fransız bir basın mensubunun ''Demek ki Liverpool ile Marsilya'da oynayacağınız maçı berabere bitirmeyi hedefliyorsunuz?'' sözleri üzerine Belçikalı teknik adam, '''Evet çok zekisiniz'' ifadesini kullandı. Gerets, son zamanlarda iyi sonuçlar aldıklarını ve takıma güven geldiğini, Nasri'nin formda olması ve iyi oynamasının ekibe katkı yaptığını dile getirdi. Bir basın mensubunun ''Beşiktaş nasıl oynayacak?'' sorusu üzerine Gerets, ''Umarım 10 kişi oynarlar'' diye espri yaparken, kendi oyunlarının ve konsantrasyonlarının iyi olmasının önem taşıdığını kaydetti.

''GÜZEL ATMOSFERDE OYNAMAK MUTLULUK VERİR''

 Taraftarların yarattığı ortam hakkında görüşleri sorulan Gerets, ''Güzel atmosferler herkese mutluluk verir, biz de bu atmosferde oynayacağız'' dedi.

Bir basın mensubunun, ''Arsenal Menajeri Arsen Wenger 'Beşiktaş gibi zayıf takımlar Şampiyonlar Ligi'nde oynamamalı' demişti, siz bu görüşe katılıyor musunuz?'' sorusuna Gerets, ''Hayır, kesinlikle öyle düşünmüyorum, Beşiktaş da Liverpool'u yenmiştir. Eğer öyle bir şey söylüyorsa, Liverpool da zayıf bir ekiptir'' yanıtını verdi. Belçikalı teknik adam, ''Daha önceki takımım Galatasaray gibi Beşiktaş ve Fenerbahçe de Türkiye'nin güçlü takımları'' ifadesini kullandı.

Ertuğrul Sağlam ile ilgili görüşleri sorulan Erik Gerets, şöyle konuştu: ''Beşiktaş'ın geçen sene çok iyi bir hocası vardı, şimdi de en iyi hocalardan birisi ile çalışıyor. Beşiktaş için özel bir çalışma yapmadık, diğer maçlara hazırlanır gibi hazırlandık, zaten daha önce Türkiye'de maç yapmış, bu tür havaları bilen oyuncularımız var.''

TAKIM KAPTANI CANA

Fransız ekibinin kaptanı Lorik Cana, yarın kendileri için zor bir maç olacağını, ancak bu tür atmosferleri sevdiğini söyledi. Teknik direktör Gerets'in, Türk taraftarların etkisinden nasıl kurtulabileceklerini kendilerine anlattığının hatırlatılması üzerine Cana, ''Evet, bu konuda bizi uyardı, ama bu, takımın oyununda çok fazla bir farklılık göstermeyecek'' dedi.

Son dönemde daha güçlü ve moralli olduklarını belirten Cana, ''Daha güçlüyüz, ama bu, bütün maçları kazanacağız demek değil'' diye konuştu. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın, sert oynadıkları için Marsilyalı oyuncuları eleştirdiğinin hatırlatılması üzerine Cana, ''Fransa'da oynadığımız maçlar gibi oynamıştık. Futbolun gerektirdiği sertlikteydik. Yarın maça konsantre olacağız, hakemle oynamayacağız. Ertuğrul Sağlam da Türkiye'nin iyi antrenörlerinden biri. O da oyuncularını koruyor'' diye görüş belirtti.

Lorik Cana, yarınki maçla ilgili ''Zor olacak, ama böyle atmosferleri çok severim'' derken, ''8-0'lık mağlubiyet Beşiktaş'ı yaralamış mıdır?'' sorusunu ''Etkilenmişlerdir ve bu bir süre devam etmiştir, ancak yarınki maç için böyle düşünmüyorum. Hatta yarın bu yenilgiyi silmek için ellerinden geleni yapacaklardır'' şeklinde yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious