Gerets: Kötü oynadığımız için elendik

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Fortis Türkiye Kupası'ndan, taktik hata nedeniyle değil, kötü oynamaları nedeniyle elendiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erik Gerets, karşılaşmadan sonra düzenlediği basın toplantısında, basın mensuplarının oyuncu değişiklikleri ve taktiksel konulardaki sorularını yanıtlarken, ''Yalnızca kötü oynamamız, bu maçta yenilmemizin nedeniydi, taktik açıdan yenilmedik'' dedi.

Maçtaki sorunlarının topla çok oynamaktan kaynaklandığını dile getiren Gerets, ''Bu önemli kupa maçında bu denli hata yaptıktan ve kendi kalemizde golü gördükten sonra işler daha zorlaştı ve maalesef üzücü bir sonuç aldık. Bugünkü düşüncemiz, turu atlayıp moralimizi yükselterek derbiye hazır olmaktı, bunu başaramadık. Yarın uyandıktan sonra derbiye hazır olup yolumuza devam etmeliyiz'' diye konuştu.

Gerets, maçta aldıkları kötü sonuçla, sözleşme imzalamasının sevincini yaşayamadığını anlatırken, elenmelerinden kimin sorumlu olduğu sorusuna, ''Sorumlu olarak hepimizi görmeliyiz. Teknik heyet, futbolcular, yönetim kurulunun transfer girişimleri olabilir. Hepimiz aynı sorumluluğu taşıyoruz'' yanıtını verdi.

Bu arada sarı-kırmızılı takımda Orhan ve Inamoto'nun, sakatlandıkları için oyundan çıktıkları, durumlarını da yarın yapılacak kontroller sonrası belli olacağı bildirildi.

-KORKMAZ: ''MUTLUYUZ''-

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yarı finale çıkan oyuncularını kutlarken, ''Üst düzey Futbol olmadı ama iyi mücadele ettik'' dedi.

Oyuncularının taktik açıdan istenilene yakın bir düzey tutturduğunu, bunun da kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Korkmaz, ''Turu geçtiğimiz için mutluyuz. Türk futbolcusu, istediği zaman birçok şeyi yapabiliyor. Futbolcunun kafa yapısında bitiyor herşey. Takım olarak savunma yapılamaması Kayseri Erciyesspor'un en büyük eksikliğiydi. Biz bunu uygulayabildiğimiz için az gol yiyoruz. İlk kez kupada yarı final oynayacağız. Gidebileceğimiz yere kadar da gideceğiz'' diye konuştu.

Kupada, kağıt üzerinde şanslı görülmediklerini, ancak kendilerinin böyle düşünmediğini ve tur için İstanbul'a geldiklerini kaydeden Korkmaz, eski takımı Galatasaray'a karşı mücadele ederken heyecanlanıp, duygulandığını da bildirdi.

-FUTBOLCULARIN GÖRÜŞLERİ-

Kupadan elenmeleri nedeniyle moralleri bozuk olan Galatasaraylı yönetici ve futbolcular, maçtan sonra herhangi bir açıklamada bulunmazlarken, özellikle Adnan Polat'ın, maçtan sonra oldukça keyifsiz olduğu gözlendi.

Kayseri Erciyesspor'da ise yaptığı kurtarışlarla kalesinde devleşen kaleci Orkun, yalnızca kendisinin değil, tüm arkadaşlarının iyi oynadığını belirterek, ''Son derece mutluyuz. Yarı finale yükseldik. Bu bizim için büyük bir sevinç ve moral. Herkes bugün üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptı'' dedi.

Takımının penaltıdan golünü atan Lazarov, ''Sonuç çok güzel oldu. İnşallah ligde de böyle devam eder, çünkü biz iyi bir takımız'' derken, İlhan, İstanbul'a tur için geldiklerini ve sergiledikleri mücadeleyle bunu başardıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious