Gerets önlibero düşünmüyor

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Hollanda kampı dönüşünde Florya’da yapılan ilk antrenmandan sonra bir kamp değerlendirme toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hollanda’dan dönen ekibin Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı ilk antrenman sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eric Gerets, Hollanda havasının kendilerine yaramasına karşın İstanbul’da olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "İstanbul’a dönmekten mutluluk duyuyoruz. İstanbul’un havası daha güzel" dedi.

Hazırlıklar sırasında ufak tefek sakatlıklar yaşadıklarını kaydeden Eric Gerets, "Ergün ve Hasan Kabze’nin sakatlıkları sürüyor. Kampta yaptığımız ilk maçta hem tempomuzun, hem de performansımızın arttığını gördük. Formumuzu topluyoruz. Gittikçe daha iyi olacağız" şeklinde konuştu.

Ön libero mevkiine yapılacak oyuncu transferine değinen Eric Gerets, şimdilik bu transferi askıya aldıklarını söyledi.

Gerets, bu mevki için düşündükleri ve teklif götürdükleri futbolcuların kadroda yer alan aynı mevkiideki oyunculardan 3-5 kat fazla para istedikleri için şimdilik bu transferi askıya aldıklarını ifade etti.

Genç oyunculardan Mehmet Güven’in kampta denendiği mevkiiyi benimsediğini kaydeden Gerets, yeniden takıma dönen Okan Buruk için ise "Okan 6 numaralı pozisyonda 3-5 defa oynamıştır. Taşları sık sık yerinden oynatmak faydalı değil. Mevkiileri korumanın ve alışkanlıkları sürdürmenin faydalı olduğunu düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Antrenmanda oyuncuların çok istekli olmalır dikkat çekerken, Hakan Şükür tesislere gelen kızları ile hasret giderdi. Sabri ise takımın yaptığı çiftkale maçta yer almadı ve ayrı olarak düz koşu yaptı. Sarı - kırmızılı ekibe sonradan katılan Okan Buruk ve Tolga ise Florya’da bu sezon ilk defa antrenmana çıktılar.

Galatasaray, hazırlıklarına pazartesi günü saat 17:00’de yapacağı antrenmanla devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious