Gerets: Onurumuz için oynayacağız

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Fenerbahçe maçında hem onurları, hem de gururları için oynayacaklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gerets, "Futbolcularımız, çimleri yolacak biçimde bu maçı kazanmak için sahada olacak" dedi.

Galatasaray TV'de, “Teknik Yorum” adlı programa katılan Erik Gerets, Fenerbahçe maçının hem Galatasaray camiası, hem de Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılım için ne denli önemli olduğunu bildiklerini belirterek, "Futbolcularımız, çimleri yolacak biçimde bu maçı kazanmak için sahada olacak. Daha önceki maçlara da böyle motive çıkmıştık ama maalesef sonuç iyi olmamıştı. Bu kez rakibimizi yenerek sezonu tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki rekabeti "müthiş" diye niteleyen Belçikalı teknik adam, şunları söyledi:
“İstanbul takımlarının birbirleriyle rekabeti zevk verici ama karşıdaki rakibinizi her zaman saymak zorundasınız. Elde ettikleri şampiyonluktan dolayı onları kutluyorum. Maalesef bu, bize evvelki sezon yapılmadı. Biz şampiyon olduktan sonra bizi küçük düşürmeye çalışan, başarısızlıklarını saha dışında aramayı hedefleyen demeçler verdiler. Bunlar hoş değildi. Bu tavırlarını beğenmedik ve kınıyoruz, çünkü karşı taraftaki bir başarıyı kabullenmek de büyüklüktür.”

Avrupa Şampiyonlar Ligi konusunda da görüş belirten Gerets, hedeflerinin, kalan 2 maçı da kazanarak rakiplerinin puan yitirmesini beklemek olduğunu dile getirdi.

"FUTBOLCULARLA DİYALOĞUMUZ İYİ"

Futbolcularını bugüne dek hep koruduğunu vurgulaya Gerets, son 4-5 maçtır son dakikalarda gol yediklerini, savunma oyuncusu olarak oynadığı için de Sivasspor maçında yapılan hatalardan dolayı çok sinirlendiğini söyledi.

Böyle durumlarda savunmanın nasıl davranması gerektiğini çok iyi bildiğini ifade eden Gerets, "Yapılmaması gereken hatalar vardı. Bunların dile getirilmesini futbolcularım anlayacaktır" dedi.

Basının bir dayatma içinde olduğunu, kimi şeyleri söyledikten sonra eklenen çok şey çıktığını öne süren Gerets, "Çalışmayı düşünmediğim bir futbolcu olsa bile bunu doğrudan oyuncuya söylerim, basına ya da başka kişilere değil. Bizim futbolcularımızla hiçbir sorunumuz yok, her futbolcuyla diyaloğumuz iyi. Önceki sezon futbolcularımızla nasıl iyi ilişki içindeysek, bu yıl da öyleyiz" diye konuştu.

Gerets, gönderileceği yolundaki haberlerle ilgili olarak da, "Böyle şeylere artık yanıt vermek istemiyorum. Sözleşmem var ve bunu yerine getirmek istiyorum, ama başka koşullar oluşacaksa, daha önce de söylediğim gibi, Mallorca veya başka bir yerde 1 yıl tatil yaparım, ama dediğim gibi, ben burada kalmak istiyorum" dedi.

Belçikalı çalıştırıcı, geçen sezon maddi durumlardan dolayı istedikleri transferleri yapamadıklarını, ancak gelecek sezon için yapılabileceği umudunu taşıdığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious