'Gerets'le aramızda fikir ayrılığı yok'

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, teknik direktör Eric Gerets'le herhangi bir fikir ayrılıklarının bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eric Gerets ve kadrosunun geçen yıl takımı hangi şartlar altında şampiyon yaptığının ortada olduğunu kaydeden Adnan Polat,"'Biraz insaflı olmak lazım. Gerets ve yardımcılarının geçen sene Galatasaray'ı hangi şartlarda şampiyon yaptığını hepiniz biliyorsunuz. Bir maç oynanmış, Galatasaray'ın iyi oynamadığını hepimiz ifade ettik. O maçta bile 5-6 gol atabilirdik. Bir maça göre hoca değiştirmemiz söz konusu değil. Çarşamba günü oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme maçını düşünüyoruz. Adnan Sezgin, Gerets ve diğer arkadaşlar buna konsantre oldular. Bu turu geçmek bizim için olmazsa olmaz. Bu söylentilere kimse bakmıyor. Herkesin kafasında çarşamba günkü maç var.''

Yönetim Kurulu içerisinde teknik direktör Gerets'le ilgili herhangi bir bölünmenin olmadığına dikkat çeken Polat,"Yönetimin ikiye bölündüğünü söylendi. Biz de 'Farklı fikirler yönetimde olabilir, ama alınan kararlara herkes saygı duyar' dedik. Teknik direktörle ilgili de farklı fikirlerimiz vardır, ama biz hocanın işine müdahale etmeyiz. Kimi, neden oynatmadığını sormuyoruz. Şu anda da kendisiyle bir sorunumuz yok. Başarılı olması için elimizden gelen desteği vereceğiz'' şeklinde konuştu.

"TRANSFERDE YILDIZ FUTBOLCU ALMAYACAĞIZ"

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Polat, daha önce yaptığı açıklamalarda yıldız futbolcu almayacaklarını söylediğini belirterek, şöyle devam etti: ''O günden bugüne transferde 100'den fazla isim yazıldı. Bunların içinde 5-6 tanesi tuttu. Bu oyuncuların çok yüksek maliyeti olduğundan ve takım dengelerini bozacağını düşünerek fazla üstüne gitmedik. Bundan sonra da politakımız böyle olacak. Geçen sene şampiyon olmuş takıma öncelik vermek ve altyapıdan gelen 5-6 futbolcuya şans tanımak istiyoruz. Bunlar geleceğin yıldız futbolcuları. Onların önlerini açık tutmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Eric Gerets'in de gençlere şans verdiğini gördünüz. Bunun uygulaması bundan sonra da böyle olacak.''

Polat, transfer çalışmaları için belirli bir zaman sınırlaması yapmadıklarını belirterek, araştırmalarının bütün sezon sürebileceğini kaydetti. Alacakları futbolcunun takıma uygun bir yapıda olması gerektiğine dikkat çeken Polat, ''Galatasaray takımına uygun bir futbolcu bulursak da bunu yarın da alabiliriz, 5 ay sonra da alabiliriz. Bu sene ciddi, dünyanın her tarafından araştırma yapacak bir ekip oluşturacağız. Aralık sonu geldiğinde 2007-08 sezonunun transferini de bitirmeyi amaçlıyoruz. Bizim transferimiz 12 ay sürecek. Artık son güne bırakmak istemiyoruz'' şeklinde konuştu.

Adnan Polat, dünyada futbolun vitrininin İtalya, İspanya ve İngiltere olduğunu, bu yüzden oyuncuların birinci tercihlerinin bu ülkeler olduğunu, ayrıca Güney Amerikalı futbolcuların eşlerini de ikna etmek gerektiğini kaydetti.

Polat, teknik direktör Gerets'in isteği doğrultusunda orta sahada defansif ve oyun kurma özelliği olan tecrübeli bir futbolcu için arayışlarının sürdüğünü kaydetti.

"HASAN ŞAŞ VE NECATİ İÇİN GERETS'İN RAPORUNU BEKLİYORUZ"

Adnan Polat, Ankaraspor maçının devre arasında birbirleriyle tartışan Necati ve Hasan Şaş'a, teknik direktör Eric Gerets'in raporu doğrultusunda gerekli cezaların verilebileceğini ifade etti.

Polat, ''Takım içindeki kurallara, disiplin yönetmenliğine aykırı hareket eden kim olursa olsun öncelikle ikaz, sonra para cezası, tekrarı halinde de kadro dışı bırakma var'' diyen Polat, ''Buranın kurallarına herkes uymak zorunda. Maddi sıkıntılar bu sene de sürebilir. Bunu istismar ederek takımın disiplinini bozana hangi şart olursa olsun taviz vermeyeceğiz'' diye konuştu.

-''ŞAMPİYONLAR LİGİ'Nİ GARANTİLEYECEĞİZ''-

Adnan Polat, 9 Ağustos Çarşamba günü Avrupa Şampiyonlar Ligi 1. ön eleme turu ilk maçında İstanbul'da Çek Cumhuriyeti'nin FK Mlada Boleslav takımı oynayacakları karşılaşmada da turu geçecek bir sonuç elde edeceklerine inandığını ifade etti.

Adnan Polat, rakipleri olan Çek takımını her şart altında yenmeleri gerektiğini belirterek, geçen yıl oynanan Trömso maçından ders çıkarılması gerektiğini belirtti.

-''FEDERASYON'UN KARARLARINI DESTEKLİYORUM''-

Adnan Polat, Futbol Federasyonu'nun futboldaki tribün terörünün önüne geçmek için yeni sezon öncesi aldığı kararları da desteklediğini kaydetti.Tribün terörünün başında küfür ve yabancı madde atılması geldiğini ifade eden Polat, şunları kaydetti:

''Sahada mücadele eden futbolculara küfür etmek, yabancı madde atmak ne mertliğe, ne taraftarlığa sığar. Sonuna kadar bu konuda federasyonun arkasındayım. Geçen sezon bitiminde Federasyon Başkanı Ulusoy ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı'na 'Kurallara uymuyorsa en ağır cezayı Galatasaray'a verin, ama kurallara uymayan diğer kulüplere de verin. Bu konuda size elimizden gelen desteği vereceğiz' dedim. Almanya'daki Süper Kupa maçında iki takım taraftarları birlikte maç izledi. Bizim arzu ettiğimiz budur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious