Gerets'ten, Ersun Yanal'a destek

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, başkan Özhan Canaydın ile aralarında bir görüşme olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Tv'deki bir programda soruları yanıtlayan Erik Gerets, sezon sonunda takımdan ayrılacağı yönündeki söylentiler için, sezon sonunda kendisine yeni bir mukavele sunulursa oturup konuşacaklarını, yeni bir sözleşme sunulmadığı takdirde gelen teklifleri değerlendireceğini ifade etti.

Belçikalı çalıştırıcı, "Başkan Özhan Canaydın'la aramızda zaten bir görüşme oldu. Hem ben, hem de Sayın Canaydın bu görüşmeye uygun davranıyoruz. Bunu da bir haber olarak camiaya duyurmak isterim" dedi.

Vestel Manisaspor maçında 4 gol atan Ümit'e de değinen Gerets, "Ümit'in önemli futbolcu olduğunu tabii ki görüyoruz. İdmanlarda ona yüklenmemin amacı, daha iyi olmasını sağlamak. Çok kaliteli bir oyuncu olduğu için, ondan beklentilerimiz de fazla" diye konuştu.

Okan'ın son haftalarda kendisine verilen şansı çok iyi kullandığını vurgulayan Gerets, Song'a, Kamerun Milli Takımı'ndan döner dönmez Vestel Manisaspor karşısında ilk 11'de görev vermesiyle ilgili, "Song, çok önemli bir futbolcu, ona güvenim sonsuz. Milli maç programı gereği maç günü bile gelseydi, kendisini iyi hissediyorsa sahaya sürerdim. Sahada her şeyini ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.

HASAN ŞAŞ'IN YEDEK KALMASI

Gerets, Hasan Şaş'ın yedek kalması konusunda şunları söyledi:
"Hasan'ın yedek olarak başlamasının değişik nedenleri var. Bunlar hem taktikle ilgili, hem de bazı oyuncularımızın bu dönem daha iyi olmasıyla ilgili. 'Hasan'ın performansı kötü' demek yanlış olur. Hasan iyi bir yolda. Henüz geçen seneki performansına ulaşmış değil, ama o yolda devam ediyor. Ayrıca o pozisyonda Okan da iyi oynadı."

YANAL'A DESTEK

Belçikalı çalıştırıcı, son haftalarda aldığı başarısız sonuçların ardından eleştirilere hedef olan Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'a destek çıktı.

Ersun Yanal'ın, hücum felsefesini terk etmemesini takdirle karşıladığını kaydeden Gerets, "Sezon başında Vestel Manisaspor çok iyi bir start vermişti, çok iyi bir seri yakalayıp, maçlarını arka arkaya kazanmıştı. Yanal, Futbol felsefesi hep aynı olan bir antrenör. Şu an maçları kazanamıyor diye Futbol felsefesini değiştirmiyor. Hücuma yönelik bir Futbol sergilemeyi düşünüyor. İlk yarıdaki şansı yanında değil, o kadar. Bunu saygıyla karşılıyoruz, çünkü hemen kendisinden uzaklaşmıyor" dedi.

Kiralık verilen genç oyuncuların durumuna değinen tecrübeli taknik adam, bu oyuncuların gösterdikleri performansın Galatasaray ailesini memnun ettiğini, neden kiralık gönderildiklerini bilen bu sporcuların, kendilerini geliştirme çabasında olduklarını dile getirdi.

Vestel Manisaspor maçı sonrası şampiyonluk mücadelesiyle ilgili sarf ettiği, "Bir kemik için iki köpek mücadele ettiğinde, üçüncü bir köpek gelip kemiği alabilir" sözlerinin farklı yönlere çekilmeye çalışıldığından şikayet eden Gerets, "Söylemek istediğim, iki takım şampiyonluk mücadelesi verirken, üçüncüsünün aradan sıyrılıp zirveye oturabileceğiydi. Bu sözlerden dolayı tartışma oluştuğunu ülkemde anlatsam, insanlar bana güler" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious