Gerets'ten Terim'e mesaj

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, (A) Milli Futbol Takımı oyuncularını ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i tebrik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gerets, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Elemeleri'nde Yunanistan ve Norveç maçlarından 4
puan çıkaran (A) Milli Futbol Takımı oyuncularını ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'i tebrik etti.
Gerets, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, 4 puandan dolayı memnun olunması gerektiğini vurgulayarak, ''Aslında Yunanistan'dan 1 puan alıp, Norveç'i yenmek hesaplanmıştı, ama tam tersi oldu. Önemli olan 2-0'dan geri dönmek ve mücadeleyi bırakmamaktı. Kaleci hataları söz konusu olsa da önemli olan hedeflenen puana ulaşmaktı. Bu puanlar altın değerinde. Meslektaşım Terim'i ve milli oyuncuları kutluyorum'' dedi.
Milli takımdaki Galatasaraylı futbolcuların da iyi mücadele ettiğini kaydeden Gerets, ''Bizim oyuncularımız da takım oyununun bir parçası olarak iyi mücadele ettiler ve ellerinden geleni yaptılar. Bu başarıda herkes kadar onların da katkısı oldu'' diye konuştu.
Erik Gerets, 1 Nisan Pazar günü Ankaragücü ile yapacakları lig maçına da değinerek, ''Öncelikle milli takımlardaki tüm oyuncularımın sağlıklı bir şekilde dönmesine seviniyorum. Artık bu maça konsantre olacağız. Tek hedefimiz 3 puan'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious