Geri döndü, dehşet saçtı!

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

6 yıldır ailesinden ayrı yaşayan 76 yaşındaki baba geri döndüğü gece oğlunu öldürüp kızını yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şişli'de oturan çocuklarıyla belirlenemeyen bir nedenle tartışan baba, yıllardır konuşmadığı oğlunu silahla öldürdü, kızını da yaraladı. Esrarengiz babanın yanında bulunan bir çantanın içinde kar maskesi, bıçak ve benzin bulunduğu öne sürüldü. 76 yaşındaki baba, olaydan sonra gözaltına alındı.
Olay, önceki gece 02.30 sularında Mecidiyeköy, Avni Dilligil Caddesi, G7 Sokak'ta meydana geldi. G7 Sokak'taki tek katlı evini 6 yıl önce satarak İzmir'e yerleştiği öğrenilen 76 yaşındaki Hasan Çapkın, dün gece geri dönerek çocukları Nazım ve Güldane Çapkın'ın karşısına çıktı. Baba Çapkın, 6 yıl önce sattığı evin karşısındaki binada, kirada oturan kızı Güldane ile karısı Hülya Çapkın'ın evine gitti.

Annesi ve kız kardeşiyle aynı mahallede oturan Hasan Çapkın da babasının geri döndüğünü haber alınca annesinin evine gitti. Buradaki evin önünde bir araya gelen aile arasında belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine öfkeli baba, çantasından çıkardığı tabancayla çocuklarının üzerine kurşun yağdırdı.

Öfkeli babanın silahından çıkan kurşunlar kızı Güldane Çapkın'ın yaralanmasına neden olurken, babasıyla tartışan Nazım Çapkın kafasına isabet eden kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralı Güldane Çapkın, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, anne Hülya Çapkın olay yerinde sinir krizleri geçirdi.

Baba, olaydan sonra gözaltına alınarak Şişli Polis Merkezi'ne götürüldü. Nazım Çapkın'ın cesedi ise savcının incelemesinin ardından bir kamyonetin kasasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu arada Hasan Çapkın'ın eşyalarının bulunduğu valizle birlikte yanında bir el çantası bulunduğu, çantanın içinde kar maskesi, bıçak ve benzin bulunduğu öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious