Geri dönüşüm tesisinde yangın!

Geri dönüşüm tesisinde yangın!.5875
  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde (MOSB) bulunan Türkiye'nin en büyük katı atık geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tesisin etrafında bulunan fabrika sahipleri tedirgin. Çünkü rüzgarında etkisiyle sıçrayacak bir kıvılcımın büyük facialara neden olabileceği tahmin ediliyor.

Can kaybının olmadığı fakat çok büyük maddi kayıpların meydana getirdiği yangına Manisa Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait helikopterler havadan, Manisa Belediyesi ve çevre beledilerden gelen itfaiye araçları ise yerden kontrol altına almaya çalışıyor.

Yangın, tesisin hemen yanında bulunan 2 adet LPG tankına sıçramaması için yoğun önlemler alınırken sürekli soğutma çalışmaları yapılıyor.

Yangın mahalline ilk gelenlerin başında bulunan İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, İzmir Orman Bölge Müdürü İsmail Uymaz'dan telefonla takviye istedi.

Aydemir'in telefon görüşmesinin ardından hemen yangın söndürme helikopterleri bölgeye geldi. Havan ve yerden söndürme çalışmalarıyla yangın güçlükle kontrol altına alınabildi. Alevlerin yükseldiği gökyüzüne kara bulutların kaplamasına neden olduğu yangın devam ediyor.

Yangın çıkış sebebi henüz netlik kazanmazken, bölgede bulunan başka bir yerde yine katı atık tesisi olan İsmail Aydın, "Yangının iş yerinde çalışan işçilerden birinin kepçeyle katı atık aktarırken oluşan kıvılcımdan meydana gelebileceğini tahmin ediyorum." şeklinde konuştu.

Aydın, yangının çok büyük maddi kayıplara neden olduğunu vurguluyor.

Yangın söndürme tesislerinin hummalı bir şekilde devam ettiği tesisin Aziz ve Ümit Tekelioğlu'na ait olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious