Geyik Barajı'nda kayıplar aranıyor

Geyik Barajı'nda kayıplar aranıyor.19107
  • Giriş : 19.06.2009 / 11:18:00

Milas'ın Geyik Barajı'na düşen yangın söndürme helikopterinin yerinin tespit edilmesinin ardından bölgeye gelerek çalışmalara başlayan 20 dalgıç, kaybolan 2 personeli arama çalışmalarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, helikopterin bulunduğu yerin nokta olarak tespit edilmesinin ardından, dalgıçlarca bölgeye çalışmalarda yol göstermesi amacıyla ''işaret şamandıraları'' yerleştirildi. Helikopterde kaybolan 2 personeli bulmak için bölgeye helikopterlerle polis, sivil savunma ve sahil güvenlik ekiplerinde görev yapan 20 dalgıç getirildi.

-DALGIÇLAR HELİKOPTERİN BENZERİNİ İNCELEDİ-

Arama çalışmalarına katılan 20 dalgıç, Marmaris'te görev yapan ve düşen helikopterle aynı model olduğu öğrenilen KAMOV-32 tipi helikopterin, kaza yerine yaklaşık 1 kilometre mesafeye inmesinin ardından helikopterde incelemelerde bulundu. Dalgıçlar, helikopterin Rus pilotlarından, ''helikopterde kaç kapı bulunduğu, kapıların açılma şekilleri, kaybolduğu bildirilen 2 personelin muhtemelen bulunduğu nokta ile helikopterin diğer teknik özellikleri hakkında bilgi aldı.

-HELİKOPTER TERS DÖNMÜŞ VAZİYETTE-

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, helikopterin bulunduğu noktaya ilk olarak 6 kişilik bir dalgıç ekibi ulaştı. Dalgıçların tespitlerine göre düşen helikopter, pervane kısmı altta kalmak üzere ters dönmüş durumda ve helikopterin içerisi görünmüyor.

Bu arada, dalgıçların 22 metre derinliğe 6'şar kişilik gruplar halinde dalışlar yapacağı ve su içinde 12'şer dakika kalarak öncelikle kayıp personellerin yerini bulmaya çalışacağı bildirildi.

Bu arada, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci de olay yerine gelerek sürdürülen arama çalışmaları hakkında bilgi aldı.

-22 SAATTİR UMUTLA BEKLİYORLAR-

Düşen helikopterde bulunan ve kaybolduğu bildirilen orman muhafaza memuru Ali Ekin'in babası, eşi ve 2 oğlu 22 saattir umutlarını hiç kaybetmeden ekiplerin helikoptere ulaşmasını bekliyor. Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, orman muhafaza memurunu Ekin'in yakınlarıyla görüşerek kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*