Gidin Hülya Avşar’ı çekin

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Samsun İtalyan Katolik Kilisesi Papazı Brunissen’ı bıçakla yaralayan şahıs adliyeye çıkarıldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun İtalyan Katolik Kilisesi’nin Fransız asıllı Papazı Pierre Francoisse Rene Brunissen’i (74) dün bıçakla hafif bir şekilde yaralayan Atilla Nuran (47) tamamlanan sorgusunun ardından, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi. Nuran, Adliye’ye gelişi sırasında kendisini görüntüleyen basın mensuplarını tepki göstererek "Beni niye çekiyorsunuz, gidin Hülya Avşar’ı çekin’ dedi.

Samsun İtalyan Katolik Kilisesi Papazı Pierre Francoisse Rene Brunissen dün uğradığı bıçakla saldırı sonrası hafif bir şekilde yaralanmıştı. İlk müdahalesi Özel Anadolu Hastanesi’nde yapılan Brunissen, daha sonra OMÜ Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Bıçaklı saldırıyı düzenleyen Atilla Nuran (47) ise polise teslim olmuştu. Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, olay sonrası yaptığı açıklamada, Papaz Brunissen’in daha önceden tanıştığı ve uzun süredir görüştüğü Atilla Nuran’ın hafif şekilde saldırısına uğradığını belirtmişti. Atilla Nuran’ın daha önceden aldığı randevu üzerine kiliseye geldiğini aktaran Güzeloğlu, Papaz Brunissen’in daha önceden sözlü ya da yazılı olarak tehdit aldığı ve koruma istediğine dair bir başvurusunun olmadığını kaydetmişti.

Şizofreni olduğuna dair belgesi olan Nuran’ın halasını öldürmekten sabıkası da bulunuyor. Nuran’ın ilk ifadelerinde ’para verip dinimi değiştirmemi istiyordu’ dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious