GİK üyeleri, DP kongresinin ertelenmesini istediler

GİK üyeleri, DP kongresinin ertelenmesini istediler.7647
  • Giriş : 12.11.2007 / 17:03:00

Bazı Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, 17-18 Kasım tarihleri arasında yapılması planlanan olağanüstü büyük kongrenin ertelenmesi için Genel Başkan Mehmet Ağar’a çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DP GİK, Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu’nun teklifiyle bugün toplantıya çağrıldı.


Ancak, genel merkezde yapılması planlanan toplantı, 40 kişiden oluşan GİK’in salt çoğunluğu sağlayamaması nedeniyle gerçekleştirilemedi. Toplantıya 20’ye yakın GİK üyesi katıldı.
Toplantıda, olağanüstü kongrenin ertelenmesi yönünde Genel Başkan Ağar’a çağrıda bulunulması kararlaştırıldı.


Parti yetkilileri, kongrenin ertelenmesi yönünde istekte bulunan GİK üyelerinin sayısının imza gönderenlerle birlikte 22 olduğunu ifade etti.
Bazı GİK üyeleri tarafından alınması istenen kararlar şöyle:
"Partimizin 17-18 Kasım 2007 tarihlerinde yapılacağı kamuoyuna duyurulan olağanüstü büyük kongre toplantısının, ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu mevcut şartlar göz önüne alınarak, ilçe ve il kongrelerinin yapılıp yenilenmiş delegeyle büyük kongrenin yapılması ve taban iradesinin bu yolla tavana yansımasının sağlanması için ertelenmesine, erteleme işlemlerinin yasalar ve parti tüzüğümüz hükümleri uyarınca en kısa sürede tamamlanarak teşkilatımıza, delegelerimize, ilçe seçim kuruluna ve kamuoyuna duyurulmasına, alınan bu kararın gereği yapılmak üzere Genel Başkan’a arzına karar verildi." Tüzüğe göre, olağanüstü kongre kararı Genel Başkan Ağar tarafından alındığı için GİK, yeterli sayıyla toplanmış olsa bile kongreyi erteleme kararı alamıyor. Kongreyi erteleme kararı ancak, olağanüstü kongre kararı alan Genel Başkan Ağar tarafından verilebiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious