Gipsy Kings ve Enrico Macias Bursa'da

Gipsy Kings ve Enrico Macias Bursa'da.12237
  • Giriş : 12.06.2007 / 13:43:00

Gipsy Kings 4 Temmuz'da sahne alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

'46'ncı Uluslararası Bursa Festivali', Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın Moskova Balalayka Dörtlüsü ile vereceği konserle bugün başlıyor. Ajda Pekkan'ın da sahne alacağı festivale Gipsy Kings ve Enrico Macias da konuk olacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen festival kapsamında, 14 Haziran'da dünyanın en önemli bale topluluklarından Kiev Devlet Balesi'nin 'Kuğu Gölü Balesi', sanatseverlerle buluşacak.

Hz. Mevlana'nın 800'üncü doğumgünü, 20 Haziran'da sema gösterisiyle kutlanacak.

Nil Karaibrahimgil ise 23 Haziran'da vereceği konserle Bursalıların karşısına çıkacak. Solistler Hakan Aysev, Demet Tuncer ve Fatih Erkoç eşliğindeki hem müzikal hem de görsel şölen, 25 Haziran'da izlenebilecek.

Ajda Pekkan ise 27 Haziran'da konser verecek.

Abdallar Topluluğu ve Neşet Ertaş, 30 Haziran'da türkü ziyafeti sunacak.
Dünya müzik listelerini alt üst eden, etnik bir müzik olan flamenkoyu pop tarzına uyarlayarak kabul ettiren Gipsy Kings ise 4 Temmuz'da Bursa'da hayranlarıyla buluşacak.

Dünya müziğinin dev isimleri arasında yer alan Fransız şarkıcı Enrico Macias'ın 5 Temmuz'daki konseriyle, festivalin Açıkhava Tiyatrosu'ndaki bölümü sona erecek.

Festivalin son etkinliği ise 7-12 Temmuz'da düzenlenen '21'inci Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması' olacak.

Yarışma kapsamında, 24 ülkeden 850 yarışmacı Bursa'da konuk edilecek.
Venezuela, Filipinler, Togo, Gana, Kolombiya ve Özbekistan'dan ekipler, bu yıl ilk kez Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious