Giresun'da heyelan: 1 ölü

Giresun'da heyelan: 1 ölü.39021
  • Giriş : 23.09.2008 / 21:14:00

Giresun'un Çanakçı ilçesinde bir okulun istinat duvarı inşaatı sırasında meydana gelen heyelanda 1 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çanakçı Kaymakam Vekili Ömer Çimşit, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin Merkez mahallesinde bulunan Merkez İlköğretim Okulu'nun yeni binasının istinat duvarı inşaatının bulunduğu bölgede heyelan meydana geldiğini ve 3 işçinin toprak altında kaldığını söyledi.

Çimşit, olayın ardından toprak altında kalan 3 işçinin kurtarılması için yoğun çalışma yürüttüklerini ifade ederek, "Bölgede heyelanın ardından işçilerin toprak altından kurtarılması için yoğun çalışmalar gerçekleştirildi. Sürdürülen bir saatlik çalışmalar sonucu işçiler toprak altından çıkartıldı. Olayda maalesef işçilerden Remzi Ayşin (25) hayatını kaybederken, Yaşar Yıldırım (25) ve Ömer Ayşin (26) isimli işçiler ise Görele Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındılar" dedi.

Çimşit, yaralılardan Ömer Ayşin'in durumunun ağır olduğunu belirterek, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti. İlk tespitlere göre heyelanın, birkaç gündür süren yağışın tetiklemesi sonucu meydana geldiğini belirten Çimşit, bölgede heyelan tehlikesinin sürmesi nedeniyle de gerekli emniyet tedbirlerinin alındığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*