Gizemli tünel meğer 'su galerisiymiş'

Gizemli tünel meğer 'su galerisiymiş'.15945
  • Giriş : 08.04.2009 / 13:25:00
  • Güncelleme : 08.04.2009 / 13:07:52

Üsküdar'da güvenlik görevlileri tarafından bulunan 'Sır Tünel'le ilgili ayrıntılar belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Üsküdar'da Özel Erdem Hastanesi'nin inşaat halindeki binasının yakınında güvenlik görevlileri tarafından bulunan ve polisin incelemeye aldığı tünelin tarihi su galerisi olduğu açıklandı. Emniyet müdürlüğünün verdiği bilgiye göre tünelin Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma olduğu belirtildi.

Tantavi Viyadüğü çıkışında tesadüf eseri fark edilen tünelle ilgili belediye ve polis ekipleri birlikte hareket ederek incelemelerde bulunmuştu. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimlerinin de olaya müdahil olarak bölgede inceleme yapmasının ardından tünelin hangi amaçla kazıldığına ilişkin net bilgiye ulaşılamamıştı. Ancak tünelle ilgili "Sır Tünel, Suikast Tüneli, Gizemli tünel" gibi başlıklarla haberler yapılmıştı.

Konuyla ilgili emniyet, belediye ve ilgili kuruluşlar ortak çalışma yaparak tünelin kimler tarafından kazıldığı ve amaçlarının ne olduğunu belirlemeye çalıştı. En son 6 Nisan 2009 tarihinde İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) ekiplerinin de katıldığı incelemede tünelin tarihi nitelik taşıdığı ve "Osmanlı döneminden kalma su galerisi" olduğu tespit edildi. Emniyetin yaptığı açıklamada konuyla ilgili araştırmaların devam ettiği hatırlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*