‘Gizli aşk' vahşeti!

  • Giriş : 29.12.2006 / 00:00:00

ANTALYA'da ev hanımı 22 yaşındaki Yazgülü Canpolat, sevgilisi 20 yaşındaki Nuri Şen ile birlikte, ilişkilerini öğrenen 6 yıllık eşi 30 yaşındaki Zekeriya Canpolat'ı öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün Düden Kanalı'nda bulunan başı olmayan erkek cesedinin, 17 Aralık günü öldürülen inşaat işçisi Zekeriya Canpolat'a ait olduğu belirlendi. 18 Aralık günü Varsak Jandarma Karakolu'na giden 3 çocuk annesi Yazgülü Canpolat, bir gün önce işe giden eşi Zekeriya Canpolat'ın ortadan kaybolduğunu ve kendisinden bir daha haber alamadığını belirterek, kayıp başvurusunda bulundu. Yazgülü Canpolat, daha sonra 3 çocuğunu da yanına alarak, önce memleketi Gaziantep'e, ardından eşinin memleketi Şanlıurfa'ya geçti.
Eşinin ağabeylerinin Zekeriya Canpolat'ın nerede olduğunu sorması üzerine Yazgülü Canpolat, kaçamak yanıtlar verdi. Daha sonra yeğenlerine babalarını soran ağabeyler, çocukların “Babamız öldü'' demesi üzerine, Yazgülü Canpolat'ı da yanlarına alarak, 24 Aralık günü Antalya'ya geldi. Zekeriye Canpolat'ın 2 ağabeyinin Varsak Jandarma Karakolu'na gidip durumu anlatması üzerine, Yazgülü Canpolat gözaltına alındı.

AĞABEYLERİ CESEDİ TEŞHİS ETTİ

Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, aynı gün Düden Kanalı'nda bulunan 15 kez bıçaklanmış, başı kopuk erkek cesedinin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı. Jandarmanın polisle irtibata geçmesi üzerine Zekeriya Canpolat'ın ağabeyleri, cesedi teşhis etmek için morga gitti. 2 ağabey omuzundaki ‘ben’den, cesedin Zekeriya Canpolat'a ait olduğunu belirledi.

SUÇU İTİRAF ETTİLER

Bu gelişme üzerine Cinayet Bürosu ekipleri, Yazgülü Canpolat'ı çapraz sorguya aldı. Yazgülü Canpolat, sorgu sırasında tüyler ürperten cinayeti itiraf etti. Cinayeti yasak aşk yaşadığı Nuri Şen ile birlikte işlediğini söyleyen Canpolat, “6 yıllık eşim ilişkimizi öğrenince, Nuri ile birlikte onu öldürmeye karar verdik. Sabah eve gelen Nuri, o sırada banyoda olan eşimi bıçaklayarak öldürdü. Ardından testere ile başını keserek, bedeninden ayırdı. Gece olunca baş ve bedeni Düden Kanalı'na attık'' dedi. Canpolat'ın ifadesi üzerine Nuri Şen de yakalanarak, gözaltına alındı. Nuri Şen de sorgusunda cinayeti itiraf etti.

GAZİANTEP'TE TANIŞMIŞLAR

Nuri Şen ile Yazgülü Canpolat'ın Gaziantep'te tanışıp yasak aşk yaşamaya başladığı, 1 yıl önce Antalya'ya gelip çalışmaya başlayan Şen'in, Gaziantep'te oturan Canpolat ile eşini “Burada rahat iş bulursunuz'' diyerek Antalya'ya çağırdığı ortaya çıktı.
Yazgülü Canpolat ile Nuri Şen, ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis, Zekeriya Canpolat'ın kayıp başını bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious