Gizli buzlanma kazalara neden oldu

  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

Büyükçekmece’de gizli buzlanma nedeniyle on dakika içerisinde peş peşe meydana gelen kazalarda dramatik anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gizli buzlanmadan dolayı kayarak kontrolünü kaybeden otomobil bariyere vurdu. Hurdaya dönen otomobilin içerisinde bulunan anne, baba ve çocuklar yaralandı. Babanın ağır yaralandığı kazada yaralı çocuklar, yaralı anne ve babalarının başında ağlayarak feryat etti. Yaralılar, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tam bu esnada kazanın olduğu yerin yaklaşık 150 metre gerisinde bir kaza daha oldu. Olay yerindeki diger sağlık ekipleri de hemen diğer kazaya gitti. aralılara müdahale eden doktor ise "Bu yolu neden tuzlamıyorlar. Burada daha yeni kaza oldu. Belediyeyi arayın gelsinler bu yolu tuzlasınlar," diyerek tepki gösterdi.

Kaza, E-5 Karayolu Haramidere Rampası Amabarlar Mevkii Avcılar İstikameti’nde saat 23.30’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 34 DNL 88 plakalı otomobilin sürücüsü İbrahim Dinç, yerin kaygan olmasından dolayı kontrolünü kaybederek yol kenarında bulunan bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan otomobil, köprü korkuluklarına vurarak durabildi. Otomobil içerisinde bulunan anne Sadiye Dinç, oğullar Fatih ve Hasan Dinç, yaralandı. Sürücü baba İbrahim Dinç ise otomobilin içerisinde sıkıştı. Maddi hasarlı kaza yapmış halde yolda duran vatandaşlar, kazayı görerek yaralıların yardımına koştu. Sürücü Dinç’i sıkıştığı yerden kurtaran vatandaşlar durumu ambulans ve itfaiyeye bildirdi. Kaza yerinde dramatik görüntüler yaşandı. Anne ve babasını yaralı halde gören Dinç kardeşler, kendi durumlarını unutarak anne ve babalarına yardım etti. Ağlayan Dinç kardeşler "Ambulans nerede kaldı," diyerek feryat etti. Anne ve bbalarına sarılan Dinç kardeşleri, çevredeki vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerin müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bunların yaşandığı sırada, olay yerinin 150 metre gerisinde bir kaza daha meydana geldi. Olay yerinde bulunan sağlık ekipleri koşarak kaza yerine gitmeye çalıştı. Yaralılara müdahale eden bir doktor ise yolların durumuna "Bu yolu neden tuzlamıyorlar. Burada daha yeni kaza oldu. Belediyeyi arayın gelsinler bu yolu tuzlasınlar," diyerek tepkisini gösterdi.

Yolun kaygan olmasından dolayı babasının kontrolünü kaybettiğini söyleyen Fatih Dinç, kayarak bariyere çarptıklarını belirtti. Aynı yolda kaza yapan ve yaralılara ilk müdahalede bulunan vatandaşlar ise otomobilin kayarak yoldan çıktığını kaydetti. Yolların kaygan olmasından dolayı kazaların arttığına dikkat çeken vatandaşlar, bu durumdan belediyeyi suçladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious