Göbeğini kaşıyan yazar Coşkun yine haddini aştı!

Göbeğini kaşıyan yazar Coşkun yine haddini aştı!.8529
  • Giriş : 04.04.2008 / 12:44:00
  • Güncelleme : 04.04.2008 / 12:48:31

Bekir Coşkun, AK Parti milletvekiline 'Sayın Dingil' deme küstahlığını sergileyebildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

22 Temmuz seçimlerinden sonra AK Parti'ye oy veren seçmeni 'Göbeğini kaşıyan adam' olarak tarif eden Bekir Coşkun, bugünkü yazısında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'a 'Sayın Dingil' şeklinde seslendiği bir yazı kaleme aldı. Coşkun, Fırat'ın Aysun Kayacı'nın sözlerine verdiği cevaba cevaben yazdığı yazıda, 'Dağdaki çoban' ve 'Göbeğini kaşıyan adam' sözlerinin halk sevgisinden kaynaklandığını savundu.

Sayın Dingil...

Dingil; genelde kamyonlara bir cingözlük eseri olarak sonradan monte edilen, fren gücünü azaltan ama avantadan fazla mal taşınmasını sağlayan, iki tekerlek arasındaki demire denir.

Bir anlamı daha; sirklerde tel cambazlarının telin üzerinde dengede durmasını sağlayan uzun sırık, dingil.

(.....)

Neyse, bizim konumuz; Sayın Dingil...

Partinin sözcüsü olarak ekranlara çıkmaya bayılıyor ve durup dururken diyor ki:

"Bu halkı ’göbeğini kaşıyan adamlar’ olarak (.....) nitelendirenler var. Her toplumda sapık var, deli var. (.....) Onlara sadece acırım. Bunlar sağlıklı insanlar değiller. Onlar akıl sağlıklarına kavuşsunlar diye dua edelim..."


Halkımızı sevmediğimiz doğru değil.

Ama bizler kendi sessizliği-umursamazlığı-duyarsızlığı ve en önemlisi teslimiyetçiliği yüzünden halkımızın sürüm sürüm sürünmesine tahammül edemeyen insanlarız.

Halkımızı avutmak yerine, kabahatini dürüstçe söyleriz.

Bir çocuğun annesine kızması, babasını eleştirmesi, kardeşlerini uyarması gibidir bu.

Acıdır ama mertçedir.

Ve halkın uyku halinden çıkarı olan ikiyüzlüler bize kızarlar.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, manken Aysun Kayacı'nın bir televizyon programında 'DAğdaki çobanla benim oyum neden eşit olsun' şeklindeki sözlerine verdiği cevapta şöyle demişti:

''Türkiye demokrasi yolunda önemli süreçten geçiyor. Noksanlarımız yok mu? Var. Bu halkı teneke kafalı, karnını kaşıyanlar olarak nitelendirenler yok mu? Var. Her toplumda sapık var deli var. İçinden çıkmış olduğu halkı küçük gören civcivler var. Bu halk olmasaydı o civcivler yaşama imkanı bulamazdı.''

ONLARA SADECE ACIRIM

''Onlara sadece acırım. Bunlar sağlıklı insanlar değiller. Onları kınamayın. Onlara, akıl sağlıklarına kavuşsunlar diye dua edelim. Birileri bizleri, seçmen halkı küçümseyebiliyor. Böyle düşünen edepsizler, dedelerimizin vatan için canlarını vermesiyle bu topraklar üzerinde yaşama imkanına kavuştular.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious