Göbek bağını Anıtkabir'e gömmekten vazgeçtik

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Atlas ona benzesin diye hamileliği boyunca Atatürk'ün fotoğrafına bakan Gülben Ergen "O kadar çok eleştiri aldık ki, bizim göbek bağı evde kaldı. Bir yere gömeceğiz artık" dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

* Bebekten sonra hayatınızda neler değişti? Hayatın bütün öncelikleri yer değiştirdi. Reyting, konser, polemik, boş versenize. Burada dünyanın en güzel kokulu bebeği var. Niye daha önce yapmamışım ki?

* Göbek bağı da sorun olmuştu. Anıtkabir'e gömme fikri nereden çıktı? Benden... Hamileliğim boyunca Atatürk'ün resmine baktım zaten. Gururla. O kadar güçlü o kadar saygın, bu ülke için o kadar önemli biri ki... Herkes evladının öyle birisi olmasını ister. Ben de öyle olsun istedim. Dolayısıyla, göbek bağının Anıtkabir'e gömülmesini arzu ettim.

* Gömdünüz mü peki? Hayır, işte burada. O kadar çok eleştiri aldık ki, bizim göbek bağı evde kaldı. Bir yere gömeceğiz artık.

* Fotoğrafını çekebilir miyiz? Mustafa öldürür beni! Atlas'ın bu tarz konuların içinde yer almasını doğru bulmuyor.

* Hamileyken "Başka bir yerlerde bir şeyler kaçıyor" diye dert ettiniz mi? Aldığım kilo 15'i geçince, ya veremezsem diye, dert ettim. 19 kilo aldım. Son ayda evden çıkamadım. Ay parçası gibiydim.

* Nasıl verdiniz o kiloları? Öncelikle günde 3.5 litre su. Sebze yiyorum, özellikle lifli sebzeler. Peynir yiyemediğim için yoğurt da yemiyorum. Soya sütü içiyorum. Kırmızı etten uzak duruyorum. Tabii yoga müthiş önemli. Doğumda 6 kilo verdim, sonra 3 ayda 6 kilo. Emzirdiğim için keskin diyet yapamadım.

GÜLBEN-HÜLYA ATIŞMASI

* Uzun süre Hülya Avşar'la karşılaştırıldınız. Bu sizi rahatsız etti mi? Mücadelem bitti artık. İsmimin yanında başka isimlerden kurtulup sadece Gülben Ergen'i tek bırakmayı becerebildim artık.

* Ama Türk halkı sevdi Hülya-Gülben atışmasını. Ve siz de izin verdiniz. O düşük bel jean modasıydı, bitti diye bakmak lazım. Biz de sevdik o tartışmayı diyelim ve bitirelim. Üstelik biz gayet samimiyiz ve ailece görüşüyoruz.

* Türban tartışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Türban örttüğü kafanın içindekileri de karartıyorsa, elbette karşıyım. Ama sadece dinsel bir tercihse demokratik hoşgörümün gereği saygı duyabilirim.

* Köşkte türban sizi rahatsız ediyor mu? Modern Türkiye'nin aydınlık yüzünü dünyaya gösteren görüntü, hepimizin tercihi. Her türlü sansürün karşısında olduğum için biçimsel tercihlerin üzerine inşa edilen her türlü dayatmaya sıcak bakmıyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious